Vali Güvençer ve Manifesto

Manifesto’nun ne anlama geldiğini kısaca özetleyerek konuya girmek istiyorum.

Manifesto: “Toplumsal bir hareketin duyurulması ve savların belirtilmesi üzerine kurulan, bir akımın, bir hareketin oluşunu bildiren yazılara manifesto ya da bildiri denmektedir.”

Kahramanmaraş Valisi Sayın Mustafa Hakan Güvençer, “çalışma esaslarına yönelik” bir genelge yayımladı. Ben buna genelge yerine manifesto adını verdim.

Benim hayal ettiğim, özlemini duyduğum ve adına Baba dediğimiz İl’deki en büyük devlet erki olan Vali, tarafsız, adaletli ve hukukun üstünlüğüne inanan, onu uygulamaya çalışan, devletin güler yüzünü ve şefkatini halktan esirgemeyen olarak bilirim. Ve öyle yöneticiler hayal ederim.

Sayın Güvençer kente geleli iki ay ancak olmasına rağmen, kentin neredeyse bütününü ziyaret etti. Kent merkezinde tek başına dolaşarak, şehri ve insanları tanımaya çalışıyor.

Tek kelimeyle teşekkür ediyorum.

İnşallah bu bildiri sözde kalmaz. Kamu kurum ve kuruluşlarında hayata geçer. Ve bizlerde dua ederiz.

**

Sayın Deveci’yi kutluyorum

KSÜ Rektörlüğüne atanan ve 28 Kasım 2014 günü de görevi devir alacak olan Prof. Dr. Durmuş Deveci daha makama oturmadan attığı ilk adımla kamuoyunun takdir ve beğenisini kazandı.

Kutlama ve ziyaretlerde çiçek ve çelenk getirilmemesini ama bunların yerine KSÜ Vakfına bağış yapılmasını öneren ve Banka hesap numaralarını paylaşan yeni rektörümüze, bu samimi jestinden dolayı bir gazeteci olarak teşekkür ediyorum.

Kahramanmaraşlı kendine hizmet edeni hiç unutmaz. Hala bu şehirde merhum İbrahim Öztürk’ün adı konuşuluyorsa bu şehir vefalı bir şehirdir.

Bir gazeteci olarak kurucu rektör Yusuf Vanlı dahil bütün rektörlerin KSÜ’ye ve kentte katkılarının olduğunu düşünüyorum. Kimi az kimi çok kentin ve KSÜ’nün gelişmesi için emek verdiler, mesai harcadılar. Hepsine de ayrı ayrı teşekkür ederken, hak dünyaya gidenlere de Allah’tan rahmet diliyorum.

Yeni rektörümüz Sayın Deveci’nin de çok hizmet eden ve hatırlananlardan olmasını şimdiden temenni ediyor. Rektörlük görevinde başarılar diliyorum. Allah yolunu açık etsin.

**

Sevgili Yener Atlı’yı Allah Korudu

Gazeteci Yener Atlı kardeşimiz birkaç gün önce otomobili ile kaza yaptı.

O sabah otomobilin fotoğrafını gördüğümde “aman Allah’ım” diyerek telefona sarıldığımı hatırlamak bile istemiyorum.

Çok şükür, verilmiş bir sadakası varmış, Allah korudu.

Sevgili Yener şimdi evde dinleniyor.

Yener Atlı ve ailesine geçmiş olsun diyorum. Çok yakında ayağa kalkarak işinin başına dönmesini bekliyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar