Utanacağımız yerde “kutlama yapıyoruz!”

24 Temmuz 1908 tarihi Türk İslam devleti diyebildiğimiz ve merhameti, adaleti ile hükümranlığı altında olan ülke ve milletlere hizmet eden koca Osmanlı İmparatorluğunun çöküş sürecinin hızlandırıldığı günü utanmadan “basın özgürlüğü” günü olarak kutluyoruz.

Bu günü Osmanlı Coğrafyasında yaşayan Müslüman olmayan milletlerin bağımsızlık yönünde attıkları adımlardan biri sayarak sevinmesi, kutlaması normal olabilir. Ama biz Türkler bu günü “utanç günü” olarak kabul etmemiz gerekmez mi?

2. Meşrutiyetin ilan edilmesi ile üç yılda Balkanların elimizden çıktığını ve o Balkan Türklerine yapılan soykırımı ve Anayurda göç hikayeleri sizi hiç ilgilendirmez mi?

Cennet mekan ulu Hakan Abdulhamit Han’ı tahtan indiren ve bunu Hakan’a tebliğ eden o üç sefil insanı bilmiyor musunuz? 

Tarih okumayan, okudukları tarihi de gayri Müslimlerin yazdığı tarih kitaplarından belleyen zavallı Türk Milletinin bu günkü düştüğü zillete ve acınacak hale bir bakalım lütfen.

**

Koca koca devlet adamları, milliyetçi çizgilerle tanıdığımız insanlar, siyasetçiler 24 Temmuz için kutlama açıklamaları yapıyorlar.

Ya beyler 24 Temmuz 1908 tarihinde ne olmuş? Neden bu günü basında sansürün kaldırıldığı gün olarak kutlamak istemişler? Bu soruların cevabını bulmak o kadar zor mu?

Ermeniler 24 Nisan Tarihini soykırım günü olarak kutlarlar. Yüce Türk Milletinin birlik ve beraberliğine dinamit konulduğu gün olarak idrak ettiğim 24 Temmuz 1908 tarihi Türk milleti için de aynı durumu arz eder.

Beyler; utanacağımız ve utanç duymamız gereken bir günü bize “basında sansürün kaldırıldığı gün” olarak kutlatanlar bu ülkeye ihanet eden, ihanet çetelerinin uydurduğu sözde özgürlük günüdür.

**

Bu şerefli milletin temel değerlerine dinamit koyan, üç yılda Balkanlardan Türk milletini söküp atan, Abdulhamithan’dan para karşılığı Filistin’den toprak isteyen hainlerin uydurduğu bu günün tamamen yasaklanmasını ve “Türk milleti” için “utanç günü” ilan edilmesi gerekirken, bilerek bilmeyerek bu günü basın özgürlüğü günü olarak neredeyse 100 yıldır kutlanılması milletimin ne zavallı duruma düşürüldüğünün de bir göstergesi değil mi?

Yazık!.. çok yazık. Ey damarlarında ki asil kandan güç bulan Yüce Türk Milleti, TİTRE VE KENDİNE DÖN!...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar