Ulucamii Tünel Kavşak Projesi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ulucamii civarındaki trafik yoğunluğunu düşürebilmek amacıyla bir proje hayata geçiriyor.

Merkezde özellikle Trabzon Caddesi, Kıbrıs Meydanı ile Ulucamii civarı için tarihi doku ve mücbir sebepler nedeniyle şimdilik küçük dokunuşlarla sorunu çözme yönünde iyi bir irade ortaya konulduğunu düşünüyorum.

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Erkoç, Ulucamii Tünel Kavşak projesini sürekli takip ederek zamanında bitirilmesi için büyük çaba harcıyor.

Bilindiği gibi kuzeyden merkeze iniş yönünde Uzunoluk caddesinden gelen araçlar Ulucamii yanında yer alan iki trafik ışığında durmadan Kıbrıs meydanına yada Andırın caddesi istikametine seyir etme imkanı bulacaklar.

Şekerdere üzerinden gelen ve Kıbrıs meydanı ile Azerbaycan caddesine hatta Andırın caddesine giden sürücüler ise yine ışıklarda durmayacaklardır.

Trabzon Caddesinden kuzey istikametine seyreden araçlar da şekerdere, kanlıdere yada boğaskesen camii yanından çocuk bahçesi yada kale civarına gidecekler ise yine ışıklarda durmayacaklardır.

Küçücük bir yatırım ile o civardaki ışıklar bertaraf edildiği gibi trafiğinde düzenli seyrine imkan verecektir.

Bu kimileri tarafından küçümsenen ancak işlevselliği açısından sorunu en aza indirecek projede sona gelindi.

Bu projenin bir bölümü bayram öncesinde hizmete açılması planlanıyor. Sanıyorum Ağustos ayı sonuna kadar proje bütünüyle hizmete girer.

Şimdilerde bir iki yolun inşaat nedeniyle kapalı olduğunu ve geçişlerde nasıl zorluklar yaşadığımızı bu yolu kullanan sürücüler iyi biliyor.

Uzaktan davulun sesi hoş gelirken yakınınızda bir davul çalındığında kulaklarınız ağrır ve uzaklaşmak istersiniz.

Bu proje biterek hizmete girdiğinde mevcut şimdiki durumdan çok çok iyi olacağını görüyorum. Yeni ve alternatif yollar ve kavşaklar yapıldıkça şehrin ana arterlerindeki trafik sorunu çözülecektir.

Bunun yanı sıra bu proje ve buna bağlı yeni projelerin olduğu yazılıp çiziliyor. Bu projeyi bir bütün olarak ele aldığımızda yapılacak diğer projelerle bu sorun tamamen çözülecektir.

Bunun bir başlangıç olduğunu görüyor ve emeği geçenleri kutluyorum.

Tünel Kavşağımız hayırlı olsun.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar