Türkiye’de “yeni Dönem” başlıyor

Hani bir söz vardır.

“Bir musibet bin nasihattan iyidir” diye. Şimdi 15 Temmuz hain darbe girişimi de öyle oldu kanaatimce.

Öncelikle; Millet olduk.

Evet; Türkiye için, çocuklarımızın geleceği için, yaşlısı, genci, sağcısı, solcusu, Kürdü, Türkü al bayrağı için sokağa çıktı. Darbeye hayır dedi. Daha açıkça bir ifade ile; millet olduğumuzun farkına vardık.

**

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Başkomutan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile sokağa inen insanlar sadece Ak Partiye oy vermiş insanlar değildi.

Hani o akşam CNN Türk’te Sayın Cumhurbaşkanımız ile o meşhur telefon görüşmesini yapan Hande Fırat hanımefendi; “Sayın Cumhurbaşkanım” dediği için eleştirildiğinde; “- ne diyorsunuz ya tabii hepimizin Cumhurbaşkanıdır. Bende içimden geldiği gibi söyledim” demişti ya.

Oy veren oy vermeyen herkesin Cumhurbaşkanı değil mi ya? O çağrıya kulak tıkamayan, o çağrı ile sokağa çıkan bu millet tankların, topların üzerine çıkarak 15 Temmuz destanını yazdı. O gece Türkiye’nin dört bir yanında destan yazıldı.

**

Milletin himmet parası ile sadakası ve zekatı ile büyüyüp semirmiş bir hain, Allah’tan korkmadan 300 gencimizi şehit etmekten imtina etmemiştir. Bu hain ve uzantıları devletin bütün birimlerine sızmış ve ekmek yediği devlete ve millete ihanet etmiştir. Şimdi bu fetocu hainler devlete hesap veriyor. Millet bunları hiç affetmeyecek.

**

Devletimiz bu ülkede bir daha darbe olmaması için TSK ile ilgili çok önemli kararları aldı.

Milli Savunma Bakanlığının şekli ve yapısı değişirken Ordu Komutanları bu Bakanlığa bağlandı. Genel Kurmay, MİT gibi kurumlar Cumhurbaşkanına bağlı olacak. Cumhurbaşkanı Başkomutan olduğuna göre emirleri de o vermelidir.

Bunun yanı sıra Subay yetiştiren bütün okullar kapatıldı. Artık Sanat okulunda okuyan, İmam Hatip okulunda okuyan, Düz liselerde okuyan öğrencilerin subay olma önü açıldı. Jandarma Komutanlığı İçişleri Bakanlığına bağlandı.

TSK ile ilgili atılan adımlar bu ülkenin bir adım daha Demokrasiye gittiğininde bir göstergesidir aynı zamanda.

“Artık gazeteler Genç Sabaylar rahatsız haberleri yazamayacaklar, Ordu göreve diye darbe tellallığı yapamayacaklardır”

**

15 Temmuz 2016 günü başlayan halkın nöbeti 7 Ağustos 2016 günü sona eriyor.

Dış dünyada “darbe başarısız” oldu diye göz yaşı döken şerefsizler var. Tabii bu şerefsizlerden ülkemizde de çok. Bunları hepimiz biliyoruz. İnşallah Allah’ın izniyle Türkiye’de bundan sonra darbeler tarih olmuştur.

Halkın oyları ile iktidara gelenler, halkın oyları ile de tekrar iktidara veda edeceklerdir.

**

Türkiye’de Başkanlık sistemine karşı olan çevrelere baktığımızda bunun körü körüne “Erdoğan düşmanlığı” olduğunu hepimiz görüyoruz.

“Erdoğan’da bir fanidir. Kaldı ki iki dönem” gibi birde sınırlama söz konusudur.

Sadece Erdoğan düşmanlığı nedeniyle ülkemizin geleceğini ipotek altına almayalım.

Türkiye için “Başkanlık sistemi” elzemdir. Türkiye’de çift başlı görüntü ülkenin büyümesini engelliyor.

İnşallah bu hain girişim sonrası Türkiye daha özgür, bağımsız ve geleceğe emin adımlarla yürüyen bir ülke olacaktır.

Ben buna inanıyorum.

15 Temmuz Demokrasi şehitlerine Allah’tan rahmet, gazilerimize de şifalar diliyorum.

Türkiye iyi yolda yeni bir dönemin kapılarını aralıyor….

Önceki ve Sonraki Yazılar