M.Fatih ERDOĞAN

M.Fatih ERDOĞAN

Türk Yurdu

Bilindiği gibi gülümsemek dinimizce sadaka hükmündedir. Karşınızdaki kişiyle gülümseyerek ilgilenirseniz sadaka vermiş gibi sevap kazanırsınız. Oysa insanlarımızın büyük bir bölümünün yüzü artık gülmüyor. İnsanımızın çoğunluğu ateş almaya hazır barut gibi. Bir dokun bin ah işit. Ekonomi kötü. Siyaset kötü. Gelecek beklentisi çok daha kötü. Huzur yok, bereket yok, yarınlardan umut yok. Kafalar karışık millette bölündük bölüneceğiz gibi bir anlayış hâkim olmaya başladı. Sanki yarın iç savaş çıkacakmış gibi bir his oluştu.

Her zaman çok sakin olan bir arkadaşımla dün teravih namazından sonra birkaç saat beraber olduk. Hep  ümitvar olan bu arkadaşın söylemleri birkaç ay öncesine göre oldukça farklılaşmış. Arkadaş AKP çizgisinden daha milliyetçi bir çizgiye kaymış. Bu yazımda bu sakin ve aklıselim arkadaştan duyduklarımı sizlere aktarmak istedim.     

Arkadaş diyor ki; “birileri Kürt’ler adına konuştuklarını söyleyen Bağımsız Demokrasi Partisinin sözde milletvekilleri ve PKK’nın sözde komutanlarıyla anladıkları bir dille konuşmalı. Yaptığınız bu zulümler yeter artık demeli. Söz dinleyip yavrularımızı kırmaktan vazgeçerler ne ala geçmezlerse dünyayı başlarına yıkmalı. Hainliklerine devam edeceklerse eğer, hükümetimiz ya ‘İNCELDİĞİ YERDEN KOPARSA KOPSUN’ ya da ‘VUR KURTUL’ diyerek dünyayı bu leş kargalarına zindan etmeli.

Haberin var mı Fatih Hocam, bir ayda 50 şehit vermişiz. Libya’da, Irak’ta, Afganistan’da ve Suriye’de bu kadar insanın öldüğünü zannetmiyorum. İşi gücü bırakıp estetik güzelleriyle çıkartma yaptığımız Somali’de bu kadar insanın öldüğünü zannetmiyorum. Filistin’de, Gazze’de bu kadar insanın öldüğünü zannetmiyorum. Ateş her yerden çok bizi yakıyor Hocam. Bir ayda elli gencecik askerimiz ve polisimiz şehit olmuş. Mübarek Ramazan ayında bile durmayan din ve vatan hainleri yurdumu ateş deryasına çevirmişler. Biz hala hukuk diyoruz. İnsan hakları diyoruz. Hâlbuki bence de vur kurtul dememiz gerekiyor. Canımıza tak etti artık. Kemik memik kalmadı hocam. Kemik paramparça oldu. Bence tez-elden bu kahpe döllerinin aklını başına getirmeliyiz. Ergenekoncular, Balyozcular, İnternet Andıçcıları darbe yaparak Hükümeti değiştireceklerdi. Onlar bir bir tutuklandı. Suçlamalar doğruysa cezalarını çekecekler elbet. Bu hainler ise bırak hükümet değiştirmeyi açıkça Devleti yıkacaklarını söylüyorlar kimse yakalarına yapışamıyor. Sözde Türkiye Cumhuriyetinin Milletvekilleri olacak olan bu PKK uşakları şehir şehir dolaşarak gösterilerine devam ediyorlar. Pes doğrusu… 

Adamlar işi gücü bırakmış, neye mal olursa olsun ‘Türk Devletini Böleceğiz, Kürt Devletini kuracağız’ diyorlar. Şeytanların bile bağlandığı şu aziz mübarek ramazan ayında Kınalı Kuzularımızı kurdukları haince tuzaklarla şehit ediyorlar. Kınalı Kuzuların Anaları ağlıyor, Türk Milleti ağlıyor, yer, gök ağlıyor. Herkes ağlarken, bölücü başı ininden, köpekleri sokaktan iştahla sırıtıyorlar. Sahiplerine diş gösteren onları ısırmaya çalışan nankör köpeklere benziyorlar... Hiç bitmeyen Şehit cenazeleri, yalan, dolan ve talanlar, adam kayırmacılık, bu yüce Millet bu sınavdan da başarıyla çıkacaktır elbette. Ama korkarım ki PKK uşakları nasıl bir cehennem yaşayacaklarının farkında değiller. Bu hain sürüsü bence yakın tarihi hiç bilmiyor. Çanakkale’de mağrur İngilizlerin, İtalyanların, Yunanlıların başına gelenleri hiç okumamışlar anlaşılan. Anlaşılan birlikte yaşadıkları insanlara hainlik yapan Ermenilerin, Rumların başına gelenlerden hiç ders almamışlar. Akıllarını başlarına almazlarsa sonları bence aynı olacak fatih Hocam. Biliyorum bunları söyleyenin ben olduğuma inanamıyorsun ama gerçekten burnumun direği sızlıyor be hocam. Şu aziz mübarek günlerde yapılan bu cani baskınlardan sonra daha farklı düşünebilmek mümkün mü Hocam?”

Gerçekten şaşırmıştım. Hayretler içerisinde dinledim arkadaşı. Etliye sütlüye hiç karışmayan her zaman sükûnetini koruyan arkadaş gitmiş yerine kırgın ve kızgın birisi gelmiş. Ne sabır kalmış, ne hoşgörü. Elbette haksız diyemem. Günümüzde yaşananlar, Yezid döneminde yaşananlara ne kadar çok benziyor. İktidar uğruna Peygamber Efendimizin Torunlarının canına kıyan Yezid-iler sanki günümüzde de iş başındalar. Ama bu zavallılar bence de hüsrana uğrayacaklar. Allah mutlaka belalarını verecek hainlerin. İstiklal mücadelesinde yedi düveli dize getiren, Allahın yardımıyla yoktan var ederek bu cumhuriyeti kuran ve bu günlere getiren vatan evlatlarını canından bezdiriyorlar. Asr-ı Yezid dönemine çok benzeyen bu dönem de mutlaka sona erecektir. Bu kahpe saldırılar sona erene kadar nice Mehmetler, Hasanlar ve Hüseyinler şahadet şerbeti içmeye devam edecektir. Ama hiçbir millet Türk Yurdundan, Muhammet Ocağından bir çakıl taşı bile alamayacaktır…

Önceki ve Sonraki Yazılar