Turizm Çalıştayının Ardından

Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal ve Bakanlık Bürokratlarının katılımıyla şehrimizde Turizm Çalıştayı yapıldı.

Bilindiği gibi;

Ulaşım sorunu çözülmeden bir şehirde turizm ve faydalarından bahsetmek bize göre abesle iştigaldir. Bunun bilincinde olan Bakan Ünal; Kahramanmaraş Havaalanının mevcut yerinde kalacağını ancak büyütülerek Uluslararası bir Havalimanı haline getirileceğinin müjdesini verdi.

Bana göre;

Turizm Çalıştayı sadece bu karar sebebiyle başarılı olmuştur.

Çünkü;

Bu güne kadar havaalanı noktasında uluslararası ifadesi kullanılmamıştır. Bizler gümrüklemenin olmadığı, dış hatlar terminalinin bulunmadığı bir havalimanı güdük kalır diye yazıp çiziyorduk. Nitekim geçtiğimiz günlerde Narlı işinin bittiğini mevcut yer üzerinde çalışma yapılması gerektiğini ifade etmiş, havaalanımızdaki kamburlardan kurtulmalıyız demiştik.

**

Sağlık sebepleri nedeniyle yaklaşık iki haftadır gündemden uzak kalmaya ve dinlenmeye çalışıyorum. Ama Turizm Çalıştayı ve yapılan açıklamaları da gerek tv ve gerekse de haberler üzerinden takip etmeye çalıştım.

Kahramanmaraş adına bir yol haritası çıkarılıyor olmasından memnuniyet duydum. Elinizde hiçbir şey yok ise hiçbir şey yapamazsınız. Elinizde var olan en kötü proje hiç olmayandan çok daha iyidir. Şehir merkezindeki antik kent, ılıca, içmeler, dağlarımız, tarihi kalelerimiz, Eshab-ı Kehf gibi büyük önem arz eden yerler ile ilgili yapılan açıklamalar şehrin turizmi noktasında büyük önem arz ediyor. 4 ve 7 yıllık bir vizyon ortaya konulması ve bu doğrultuda çalışmaların ortaya konulması bizim için sevindirici haberler olmuştur.

Sayın Bakanın ifade ettiği gibi; 2020 vizyonu önemlidir. Çalıştay ve sonuçlarının şehrimize büyük katkılar yapacağına inanıyor emeği geçenleri kutluyorum.

**

ACINI PAYLAŞIYORUM CÜNEYT KARDEŞİM

Aksu Tv Genel Müdürü Cüneyt Beyit pırıl pırıl, saygıda kusur etmeyen, şehrin tanıtımında televizyonu bu şehrin insanlarının hizmetine sunan gayretli biridir.

Pazar sabahı sosyal medyaya bakarken Annesinin vefat ettiğini gördüm.

Hemen Serdar Erdoğanyılmaz beyi aradım. İstanbul’da olduğunu cenazeye katılacağını söyledi. Cüneyt beyi aramak istedim. Elim telefonda arayıp aramamak arasında gidip geldim. Çünkü Ana farklıydı. Ana baki deryaya gittiğinde ağlamayan çok az insana rastlamıştım.

Ha gayret dedim ve aradım.

Cüneyt bey ağlamaklı bir ses tonuyla “efendim Mehmet abi” deyince bende koptum. Kısa konuştum. Çünkü benimde ağlamaya ihtiyacım vardı. Ağladım. Kim demiş erkekler ağlamaz diye?

Ana ve baba için, evlat için, kardeş için, yakın dostlarımız için ağlıyoruz, ağlamaya da devam edeceğiz. Sevgili kardeşim başınız sağolsun. Merhum Anneniz nur içinde yatsın. Acınız acımızdır. Annesi vefat etmeyen O acıyı bilemez, tarif edemez, yaşayamaz.

Sevgili Cüneyt şahsında bütün aileye ve Aksu Tv’ye başsağlığı diliyorum…

Önceki ve Sonraki Yazılar