TOPLANTIDAN UMUT ÇIKTI

 

UMUT Sihirli bir sözcüktür. Büyüsünde kalmayan olmaz. Ankara’da Belediye Başkanımız Mustafa Poyraz’ın girişimiyle geçtiğimiz gece yapılan toplantından da umut çıktı.
Başta Belediye Başkanı Mustafa Poyraz olmak üzere toplantıya katılan ve ulaşabildiğim dostlara, siyasilere sordum.
Toplantı nasıl geçti?
“Çok iyi!”
Burada en çok ihtiyaç duyduğumuzun “moral” olduğunu en fazla piyasa yapıcılar ile bizler biliriz.
Siyasette birini bozmak için en iyi yer eline mikrofonu aldığında “yuh” diye bir iki kişinin seslenmesi, ekonomi de ise abuk sabuk haberlerin yayılması.
Bu iki izahı ya da yaklaşımı kahramanmaraş’a uyarlayacak olursak; birlik beraberlik içinde olmayan vekiller, teşkilatlar, laf dinlemeyen bürokratlar v.s. 
Bu olumsuz tablonun geride kalması, toplantıya katılanların farklı önerilerde bulunması, ortak noktalarda birleşilmesi sanırım bu kentin geleceğini etkileyecektir.
Tabii her üç ayda Kahramanmaraş’ta yapılmasına karar verdikleri bu toplantıları mutad olarak yapmaları, alınan kararları takip etmeleri ve bireysel yaklaşımlardan uzak durmaları halinde ortaya somut bir şeyler çıkar.
Yarın “şunu ben yaptım, bunu ben yaptım!” yaklaşımı içine girerlerse de hiçbir şey çıkmaz. Eski tas eski hamam devam eder.
Muhalefet milletvekili Akif Paksoy’u telefonla aradım. Toplantıyı sordum. Samimi olarak düşüncelerini ifade etti.
Paksoy diyor ki; “Kahramanmaraş’ın sorunlarını çözme yolunda atacakları her olumlu adımın yanındayız. Bir şeylerin olmaması için sebep göremiyorum. İyi ve verimli bir toplantı oldu. Bu toplantıların devam etmesi ve toplantılarda alınan kararların takip edilmesi halinde ortaya güzel hizmetler çıkar”
Sayın Paksoy sorumluluk örneği sergileyerek, ne yapmamız gerekiyorsa hep birlikte yapalım.
Yapılan her hizmet Kahramanmaraşlı için olacaktır. Gibi ifadeler kullanarak pozitif bir sinerji yayan Paksoy’un düşünceleri tabii önemlidir.
Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Arıkan’ı ise yolda yakaladım. Toplantının çok iyi geçtiğini ve ümitli olduğunu ifade etti.
Bize düşen ise alınan kararları kamuoyuna duyurmak ve takibinde ise kamuoyu gücü ile yetkililere destek vermek olmalıdır.
Bu güzel kentin gelişmesi adına atılacak her adımın yanında olduğumuzu ifade ediyoruz.
Umut çıkan toplantının bir çok birlikteliğe önderlik edeceğine inanıyorum.
Birlikten kuvvet doğar.
Gün birlik ve beraberlik günüdür.

Önceki ve Sonraki Yazılar