Ticaret Liseliler, Haydin Pilava

Kahramanmaraş Ticaret Meslek Lisesi mezunları, 17 Mayıs Pazar günü saat 13,00 te Eski Ticaret Lisesi, şimdiki adıyla Altınşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesinde “Pilav Günü Etkinliği” tertipliyorlar. 

Kahramanmaraş Ticaret Lisesinde okumuş ve o okulun rahle-i tedrisatından geçmiş bütün mezunlarını, bu özel pilav günü etkinliklerine davet ediyorlar.

Gönül ne kahve ister ne kahvehane,

Gönül bir dost ister kahve bahane,

Aslında pilav yemeği işin bahanesi. Asıl olan; Ticaret Meslek Lisesinden mezun olmuş, okul ve sınıf arkadaşlarının yıllar sonra olgunlaşmış halleri ile yeniden bir araya gelmeleri. Hasret gidermeleri, hatıraları yeniden paylaşmaları ve okul sıralarında kazanılan dostlukların yeniden tazelenmesi.

Bu gaye ile ilki geçen yıl yapılan pilav günü etkinliğinin bu yıl da yapılması, İnşallah bu işin artık gelenekselleşmiş olacağının işaretidir.

Bu tür etkinlikleri organize etmenin kolay bir iş olmadığını düşünüyorum. Geçen yılda gönüllü dostlarımızın gayretleri ile oluşturulan pilav günü etkinlikleri çok başarılı geçmişti. İnşallah bu yıl daha geniş kapsamlı olacağını düşünüyoruz. Etkinliğin tertip komitesi başkanı, meslektaşımız Smmm Ahmet Karacan arkadaşımızın mesleki iş yoğunluğu arasında gösterdiği gayretleri takdir ediyoruz. Kendisi ile yaptığım söyleşide şu bilgileri verdi;

 “Kahramanmaraş Ticaret Lisesi Mezunları olarak 2014 yılında ilkini gerçekleştirdiğimiz ve geleneğe dönüştürdüğümüz Pilav Günü etkinliğini bu yıl daha kapsamlı hale getirdik.

Tertip komitesi olarak başta Kahramanmaraş Oniki Şubat belediyesi ve belediye başkanımız Sayın Hanefi Mahçiçek beyefendiye, Kervan Pastanesi ve Sayın Mustafa Pekel beyefendiye, Kahramanmaraş Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ve Oda Başkanımız Sayın Arif Şen beyefendiye, Sünbül yemek fabrikasına, destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

17 Mayıs 2015 Pazar günü saat 13:00 ‘te başlayacak organizasyon boyunca Aksu TV den “Şeref Dere ile Edeler Diyarı” Programı etkinliği unutulmaz bir hatıranın belgesi haline getirecektir.

Organizasyona Folklor gösterisi ve canlı müzik renk katacak ve ayrıca diğer sürpriz hediyelerimizle etkinliğimiz taçlandırılacaktır. Bu vesile ile sizin aracılığınızla da bütün okul arkadaşlarımızı Pilav Günü Etkinliklerimize davet ediyoruz.” 

Kahramanmaraş Ticaret Lisesinin kıdemli mezunlarından birisi olarak; geçen yılki Pilav gününe de katılmıştım. İlk olması nedeniyle herkes çok heyecanlıydı. Pilav gününe gelen çok sayıda Ticaret Liseli dostlar; şimdilerde farklı yaşlarda, farklı mesleklerde, farklı siyasi partilerde olmalarına rağmen, bu okulun mezunu olmakla herkes mağrurdu. Bu samimiyetle bütün farklılıklar okul arkadaşlığı ile ortadan kalkmıştı.  

Mezun olduktan sonra; cemiyet hayatında, bir daha birbirleri ile hiç karşılaşmamış, hiç görüşememiş, aynı okulun aynı sınıf arkadaşları; yıllar sonra bir araya gelmeleri; O karşılaşmalarda yaşanan heyecanları, öğrencilik yıllarının hatırlanılması, hatıraların tazelenmesi. Bu farklı heyecanı yaşamadan tarif etmek mümkün değildi. Ticaret Lisesinin geçen yılki pilav günü etkinliklerinde 39 yıl sonra hiç görmediğim sınıf arkadaşlarımla karşılaştığımda yaşadığım heyecan da öyle bir heyecandı.

Bu vesile ile etkinliklere katkıda bulunan; Oniki Şubat belediyemize, Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odamıza, Kervan Pastanesi ve Sünbül yemek fabrikasına, Aksu TV ve Edeler Diyarı program yapımcısı Şeref Dere’ye, özellikle Tertip Komitesi heyetine ve başkanı Ahmet Karacan kardeşimize çok teşekkür ediyorum.

Tüm Ticaret Liseli dostlarımızla pilav günü etkinliklerinde buluşmak ümidi ile.

Gönül ne pilav ister, ne de bir hane;

Gönül Ticaret Liseliler’le buluşmak ister, pilav bahane

Selam ve sevgilerle.

Önceki ve Sonraki Yazılar