M.Fatih ERDOĞAN

M.Fatih ERDOĞAN

Teşekkürler Maraş Spor

 

Değişmeyen kural; “Sen sebeplere sarıl, yapman gerekeni yap… Sonucu hayata, Yaradan’a bırak… Elbet her bedelin bir karşılığı, her eylemin bir sonucu olacaktır. Hakka güven. ‘Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler’ de, işine gücüne bak.”

Kahramanmaraş Spor bu sezon böyle yaptı. İnandı, sebeplere sarıldı. Camia olarak yapılması gerekenleri yaptı ve sonucu Yaradan’a bıraktı. Böylece hak ettiği mutlu sona ulaştı. Mücadele ettiği 2. Lig Kırmızı gurupta şampiyon oldu.

Kahramanmaraş Spor taraftarlarına 26 yıl önce de aynı duyguları yaşatmıştı. 1987–1988 sezonunda 2. lig B grubunda şampiyon olarak Türkiye birinci futbol ligine çıkmıştı. Bir sezon 1. Ligde oynadıktan sonra tekrar 2. Lige sonra 3. Lige düşen Kahramanmaraş Spor 26 yıl aradan sonra dün, Mersinde karşılaştığı Tarsus Sporu 1–0 yenerek, ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Önümüzdeki sezon PTT Birinci Ligine çıkmayı garantiledi.

Bize, Kahramanmaraş halkına şampiyonluk sevincini yaşatan başta Kulüp Başkanı Ferudun KOLAT ve Yönetim Kurulu üyelerine şükranlarımızı sunuyoruz. Teknik Direktör Fethi Çokkeser kardeşimize ve beraber çalıştığı teknik ekibe, ligin başladığı günden beri canla başla çalışan Futbolcu Kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Kar kış demeden, içeri dışarı demeden takımı hiçbir gün yalnız bırakmayan cefakâr taraftarlarımıza ve takımımızı ihtiyacı olduğunda maddi olarak destekleyen fedakâr iş adamlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz, lütfen kabul buyursunlar efendim…

Şampiyon son maçını 12 Mayıs Pazar günü Kahramanmaraş’ta 2. Sıradaki Polatlı Bugsaşspor’la yapacak. Bu maçta stat tıklım tıklım dolar diye düşünüyorum. Çok ciddi işi olmayanlar mutlaka maça gideceklerdir. Pazar günü bağa, bahçeye veya pikniğe gidecekler bence bu programlarını bir hafta öteleyerek şampiyon olan takımlarını alkışlamak için stada koşacaklardır. Çünkü bu takım alkışlanmayı çoktan hak etti diye düşünüyorum…

Kahramanmaraş Spora her zaman sahip çıkan Sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza, şampiyonlukta emeği olan bürokrat ve işadamlarımızın tamamını yürekten alkışlıyoruz. Kendilerine teşekkürlerimizi arz ediyoruz.  

Tarsus Sporla Mersinde oynanan maçı naklen yayınlayan gözümüz, kulağımız, dünyaya açılan penceremiz olan Aksu Televizyonumuza da sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sağ olsunlar, yine büyüklük gösterdiler ve maçımızı naklen yayınlayarak bizlere canlı yayından izlettiler.

Fatura Vizyonu elbette unutmadım. Şirket sahiplerine ve Kahramanmaraş Spor As Başkanı Ufuk Bilgetekin’e Kahramanmaraş halkına bu büyük sevinci yaşattıkları için çok teşekkür ediyoruz. Fatura Vizyon Kahramanmaraş Spora nasıl sahip çıktıysa, Kahramanmaraşlılar da Fatura Vizyona öyle sahip çıkacaklardır. Bunu böyle bilsinler.

Büyükler; “Ata binmek bir ayıp, (attan) inmek iki ayıp” derlerdi. Bizlere bu sevinci yaşatan, takımımızı PTT 1. Ligine çıkartan beyefendiler gelecek günleri mutlaka iyi planlayacaklardır. 1987 – 1988 sezonunda olduğu gibi 1. Lige çıktığımız gibi tekrar düşmemenin tedbirlerini mutlaka alacaklardır. Yoksa bu sene sevinenler seneye üzüleceklerdir. Sayenizde bir kez daha ata binmiş olduk. Süper Lige çıkmadan lütfen bizleri attan indirmeyin. Yolun açık olsun, bahtın ak…

En Ünlü İktisat Dersi:

Ünlü İktisat Hocası Prof. Sadrettin Kuşoğlu yılın ilk dersine şöyle başlamış.

Sevgili Öğrencilerim, birazdan size on dakika sürecek olan ilk iktisat dersini vereceğim. 
Bu on dakika bu dersi öğrenmeniz için bence yeterli olacak. Geri kalan zamanda ise yani (bütün bir yıl boyunca) "zenginlerin yazdırdığı" müfredatı okuyacağız. "Sevgili Öğrencilerim, İktisat üçe ayrılır: Ticaret, siyaset ve savaş."

1- Bir milyon dolara kadar para kazanmak isteyenler ticaretle uğraşırlar,

2- Bir milyar dolara kadar para kazanmak isteyenler ise siyaset yaparlar,

3- Daha çok kazanmak isteyenlerse savaş (kavga) çıkartırlar!

Savaşların niçin çıktığını umarım anlamışsınızdır...

Önceki ve Sonraki Yazılar