Terörist Müslüman (!)

Zor bir coğrafyada ve zor bir zamanda yaşayarak yazılacak tarihe canlı şahitlik yapıyoruz. Doğru yanlış iç içe birbiri ile sarmaş dolaş. Yalan yanlış oluşturulan algılara olgu olarak sahip çıkanlarımızda oldukça fazla.

    Daha birkaç gün önce etrafımızdaki devletlerle  yeniden oturup dünya meselelerine çözüm yollarını çoğaltıcı ortak payda çalışmalarına başladık . Daha  nerde kalmıştık dahi demeden  yeşilköyde ard arda canlı  bombalar  ALLHÜEKBER nidaları ile bir bir kendilerini patlatarak hiçbir suçu olmayan masum insanların canına kıyıldı.

 Kırkdan fazla masum insan saniyeler içerisinde ne olduklarını dahi anlamadan kalleşçe katledildi. 200 den fazla insan ise yaralandı. Travma çok büyük .Ateşin düştüğü yerde , şöyle yada böyle  kurtulanlar ise yaşadıkları travmanın etkisini belki bir ömür boyu unutamayacaklar.

  Bunu yapan canilerin psikolojilerini anlamakta oldukça zorlandığımı da itiraf etmeliyim. Din adına yapılıyorsa ki öyle görülüyor. Bu din benim dinim olamaz. Benim dinim öldürme değil diriltme dini. Bir ideoloji adına yapıyorlarsa ihtimal.  Böyle bir ideoloji de tanımıyorum.

  Olayın psikolojik boyutuna gelince bu veya benzer eylemler psikpatlara  akıl hastalarına dahi yaptırılamaz.   Geriye ne kaldı?  Canından başka verecek  hiçbir şeyi kalmamış tüm değer yargıları alt üst olmuş ve yakınları gözlerinin önünde katledilen oldukça fazla insan var bugün. Bu insanların olduğu yerlerden üretiliyor bu tür pislikler.

  Amerika İngiltere ve Avrupa ülkelerinin hürriyet ve adalet götürmek için yola çıkarak tüm değerleri alt üst ettiği bu ülkelerde  yaşayan insanlardan gözü dönmüş olanlar çok akıllı bir strateji ile yine bu ülke istihbaratları tarafından sırf bu amaç için yetiştirildiklerini biliyoruz.

  Maalesef bu ülkelerin çoğunun adı islam ülkesi ve bu insanlarında büyük bir kısmı Müslüman. Bir taşla ikiden fazla kuş katlediliyor.  Piyonlar Müslüman katledilenler Müslüman. Karıştırılan ülkelerde çoğunlukla halkı Müslüman olan ülkeler.

  Durum bu. Ve bir çoğumuzun da malumu.

  Müslüman  akıllı  olur. Müslüman bir defa sokulduğu delikten bir daha sokulmaz. Müslümanın elinden dilinden kimse zarar görmez gibi çok bildik klişeler işe yaramadığına göre bu eylemlerin piyonlarının Müslümanlığından da şüphe etmemiz gerekiyor.

  Müslüman kendine ulaşan bir habere bile çok yönlü bakmak zorunda .Her habere her bilgiye itibar etmek yerine araştırmak soruşturmak ve öylece karar vermekle sorumlu. Müslüman demek sorumluluk duygusu yüksek  olan ve her işini Rabbin rızasına göre ayarlayan demek.

  Hal böyle olunca  Allahüekber naraları ile kendini patlatan insanlar maalesef hep olacak ve olmaya da devam edecek. Keser ve sap dönerken  bazen hesap da dönerek bu canileri yetiştiren ocaklarıda söndürebilirler.

  Bizlere vatandaş olarak düşen ana görev ve sorumluluk , devletimize sahip çıkmak olmalı. Korkmadığımızı yılmayacağımızı tüm dünyaya haykırırken birlik ve beraberlik noktasında sorumluluklarımızı yerine getirmemiz gerekir.

 Bugünlük de bu kadar. Kalın sağlıcakla

Önceki ve Sonraki Yazılar