Takımlarımız İyi Gidiyor

 

2 ve 3 ligide top koşturan Kahramanmaraşspor ile Belediyespor takımlarımız aldığı sonuçlarla yüzümüzü ağartıyor. Her iki takımda görev alan futbolcu, teknik adam ve diğer yöneticileri yürekten kutlamak istiyorum.

Bir kentin tanıtımında futbolun büyük önemi vardır. Tanıtım noktasında uzun yıllar önce yaşadığım bir anıyı hatırlatarak esas konumuza yani TANITIM konusuna girmek istiyorum.

Yıllar önce, Adana'da yayımlanan ve 35 kente dağılan bölge gazetesi olan Güney Haber gazetesinin logosu yanında yer alan Hırdavatçı reklamı çok dikkatimi çekerdi.

Bir gün bu iş yerinin sahibi ile tanışma fırsatım oldu. 70 yaşlarında bir halim selim ihtiyar.

Sordum: - Ya amca bu reklamı neden veriyorsun?

Dedi ki: - Dün Silvan ilçesinden bir esnaf aradı, tam bir kamyon çivi, kendir ve diğer hırdavat malzemeleri sattım. Kazancım ise gazeteye verdiğim ilan parasanın onlarca katı. Yani evladım Adana'da bu ilan olmasa beni kim tanırdı?

Evet dostlar, o günün şartlarında Adana nire, Silvan nire? Bir şey daha hatırlatayım bu esnaf bir ermeni vatandaşımızdı.

Özellikle internet ile Dünyada yeni bir iletişim çağı başladı. Kahramanmaraş'ta bir internet sitesinde yaptığınız habere dünyanın başka bir ucundan yorum geliyor. Google, Türkçe dahil yüzlerce dil üzerinde aynı anda tercüme yaparak, sizin ne yazdığınızı bir yabancı hemen okuyabilmekte, ne demek istediğinizi anlayabilmektedir.

Bu sabah The Times'in internet sitesinde İran Devlet başkanı Rafsancani'nin kızının Devlet karşıtı propaganda yaptığı için hapse atıldığını okuyabiliyoruz. O halde bir şehri tanıtmak için internet ve onun getirdiği iletişim araçlarını çok iyi kullanarak kentimizi, markamızı ve ürünlerimizi tanıtabilir, dünyanın dört bir yanına satış yapma imkanı kazanabiliriz.

Burada Futbolun önemi ortaya çıkıyor.

Futbol ve diğer spor dalları insanların çok ilgisini çekmektedir. Bizler Kahramanmaraş'ı tanıtamamaktan yakınıyoruz.

Tanıtmak için iyi bir fırsatı yakaladık.

Kahramanmaraşspor ve Belediyespor sayesinde bu iki takımı tanıtım amaçlı kullanarak bunu başarabiliriz.

Bunu sağlamamız için her iki takıma maddi destek vermekle bu iş bitmiyor.

İl'de yayımlanan yayın organlarına da maddi destek verilmelidir. Çünkü sizi futbol sayesinde dünya ile buluşturacak olan bu iletişim araçlarıdır.

Ben bu açıdan her iki takımımızın da başarılı olması için dua ediyorum.

**

Öğrencilerin taşıma ihalesi yapılmadı mı?

Bu sabah üç dört farklı yerden beni aradılar. Bu insanlarımızın ortak sorunu öğrencilerin taşınması.

Merkeze bağlı yakın bir köy, belediyemizin taş ocaklarının bulunduğu yere yakın. Öğrenciler buradan Hacı Mustafa Köyündeki okula gidip gelecekler.

Gidecekler ama taşıma ihalesi yapılmadığı için bir hafta geçti, daha ne zaman ihalenin yapılacağı da belli değil. Bu gün yapılsa bile on günden önce sonuçlanmaz.

Yahu beyler okulların açılacağı tarih belli değil miydi?

Bir taşımalı eğitim ile ilgili planlamalar yapılarak bu iş daha önce bitirilemez miydi?

Dolayısıyla bu öğrenciler en az üç hafta okula gidemeyecekler. Ve bizlerde Kahramanmaraş'ta eğitimde neden başarısız oluyoruz diye sorguluyoruz?

Başarısızlığımızın sebepleri ortada.

Daha ne diyelim ki?

Kimi okulların yolu kapanır ilgilenen olmaz. kimisi okul yerlerini satar, kimisi de öğrencilerin taşıma işinden bile haberi olmaz...

Uyanın beyler!....

Önceki ve Sonraki Yazılar