Sözün Kredisi Dolunca

Kahramanmaraş ile Göksun arası karayolunu konuşa konuşa bitiremedik’’

‘’Aksu çayının hali ne olacak dedik, dediğimizle kaldık.’’

‘’Bu park sorunu trafiği alt üst ediyor dedik, parkomatların sayısı çoğaldı.’’

‘’Elbistan Belediye ile Büyükşehir Belediye arasında soğuk kırgınlık varmış’’

‘’Kültür ve Turizm Bakanımız oldu, hayırlı olsun. Beklentimiz çok’’

‘’Madalyalı kavşak için bir bitiş tarihi yok, sizin bilginiz var mı?’’

‘’Halk otobüslerinde serbest kart dramı nasıl son bulacak’’

Yukarıda yazdığım başlıkların hepsi, Gazete Manşetlerine konu olacak şehrimizin sorunları. Tabii ki bunları her alanda dile getirmekten de bıkmış durumdayız.

Bıktırdılar…

Neden bıktık biliyor musunuz?

Sayın Sıtkı Güvenç Bey milletvekili iken 2015 in Haziran ayında Kahramanmaraş- Göksun arası yol bitmiş olacak demişti. Tek tarih veren vekilimiz olması münasebetiyle ayrıca açık sözlü olmasıyla sevgim ve saygım sonsuzdur. Bu tarih de yol bitmedi. Sonrasında da zaten yol şu tarihte bitecek diyen bir kimse olmadı. Karayolları Müdürlüğü de kendi halinde bende müdürlük olarak varım işte der gibi şehrimizde duruyor. Yaptığı işler ve şehrimize kattığı değerde ortada.

Kutluyoruz…

Şehre bir dinamizmim kazandırmak için önce şehrin ne istediğini çok iyi bilmesi gerekiyor. Dedik ama olmadı değil, YAZDIM cevap bekliyorum demek çağına geldiğimizi bilmemiz gerekli. BİMER, bir tık kadar yakınınızda e-devlet şifreniz var ise çözüm masanızda artık burası olsun. 

Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, mahkeme kararıyla tekrar Seydihan Küçükdağlı Beyefendi gelmiş diye duydum. Hayırlı uğurlu olsun da demiyorum. Çünkü sadece duydum.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne vekâleten Müdürlük görevi yürüten Sayın Semih Gemci Bey abim köşe yazımıza cevaben bir açıklama yazısı göndermiş tarafımıza. Bu cevap yazısını sizlerle paylaşmak istiyorum, istiyorum ki sizler de örgenin Kültür ve Turizm Müdürlüğü sitemizin akıbetini.

Maraş Gündem Gazetesine,
Öncelikle duyarlılığınız için teşekkür ediyor, kurumumuz web sayfası hakkındaki gazetenizde yayınlanan köşe yazısıyla ilgili bilgi notunu aktarmak istiyorum.
Kullanılmakta olan internet sayfalarımızdan biri olan ve 
kulturportali gov tr/turkiye /kahramanmaras adresinden yayın yapmakta olan web sayfasının  temel şablonu Bakanlığımız tarafından hazırlanmaktadır. İl müdürlüklerinin sayfaya müdahalesi içerik olarak bulunmaktadır. Müdürlüğümüzün resmi web sitesi içerikleri sürekli olarak güncellenmekte olup, yapılan çalışmalar sonucunda sitemize 10 aylık bir sürede 40.000 kişi ziyaret etmiştir.
Örnek gösterilen ilin web sayfası Bakanlığımızın yeni tasarımı olup, en son geliştirilen ara yüze diğer illerin geçiş çalışmaları bir program dahilinde yürütülmektedir. İlimiz için çalışmalar ise devam etmekte olup web sitemiz yakın zamanda yeni görüntüsüyle yayına geçmiş olacaktır.
Ayrıca yine Bakanlığımız tarafından altyapısı sağlanan ve koordine edilen, 2013 yılından bu yana yayında olan, 
kulturportali gov tr/turkiye /kahramanmaras adresinden ilimizin kültür ve turizm değerleri yayınlanmakta ve bilgilerin güncellemesi yapılmaktadır.
Saygılarımla, iyi çalışmalar dilerim.

Semih GEMCİ
İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili

Sayın Semih Bey’e teşekkür ederim, marasgundem.com ailesi ve şahsım adına.

Yukarıda yazdığımız sorunların söz kredisi bitmiş durumda. Artık, Kahramanmaraş somut şeyler görmek istiyor.

Şehrin merkezine katlı otopark yapılacak, ne zaman?

Madalyalı kavşak yol çalışması ne zaman bitecek?

Yıllardır şehrimizin Vebası olan, Kahramanmaraş- Göksun yolu ne zaman bitecek?

Sayın Bahattin Karakoç üstadımız bu şiiriyle nede güzel anlatmış zamanı…

Ne olur kesin bir takvim sorma bana

-Ihlamurlar çiçek açtığı zaman.

Muhabbetle Kalın…

Önceki ve Sonraki Yazılar