Söylemler aynı olunca…

Evet değerli dostlar bilir bilmez kimle konuşsan omikron için sonun başlangıcı diyor. Bir bilgiye dayalı olmasa da nerede ise ortak kabul gören  bir algı ile karşı karşıyayız.

Ne kadar doğru bir algı onu zaman gösterecek.

Herşeyin bir ömrünün olduğu gerçek.

Virüsünde bir ömrü var elbet.

Nerede ise tüm dünyanın altını üstüne getiren ,zengin fakir ayırımı yapmadan birçok insanın dünyasını değiştirmesine vesile olan bu virüste çekirge gibi birkaç sıçrayıştan sonra görevini tamamlayıp yeryüzünden çekilecek.

Her şey eskisi gibi mi olacak?

Sanmam.

Uzun bir süre patırtısı gürültüsü devam eder etmesine de insanoğlu unutmaya meyilli olduğu için unutulup gitse de her şeyin eskisi gibi olmadığı gerçekliği ile yüzleşmeler, hatta psikolojik travmalar ve sosyolojik değişimlerle kendini unutturmayacak diye düşünenlerdenim.

Bundan sonrası tufan demeyeceğim ancak çivisi  yerinden çıkartılmış dünyamızda  yeni salgınlar, doğal afetler hatta savaşlarla huzurumuz kaçmaya ve kaçırılmaya  devam edecek gibi.

Mazlumların inilti seslerine dünya zindeleri kulaklarını tıkayıp vur patlasın çal oynasın mantığı ile hak-hukuk- adalet ve hakkaniyet kavramlarına  lakayt kaldığı sürece bu ahın vahları ile karşılaşacağız.

İlahi adaleti geciktirmenin elbette bir bedeli olacak ve bu bedel ödenirken haklı haksız ayırımı gözetilmez.

Bu gerçeklikten dolayı bizler emr-i  bil maruf nehy- i anilmünker sorumluluğu ile  iyiliği tavsiye kötülüğü ise engellemekle mükellef edilmişiz.

Yok öyle üç kuruşa beş köfte.

Madem eşrefi mahlukuz.

O halde görev ve sorumluluktan  kaçamayız.

Her koyun kendi bacağından asılır da diyemeyiz.

***

Tabiler Birliği

Yerli aşı üreten dokuz ülkeden biriyiz ve ürettiğimiz aşıları mazlum dünyanın çaresiz insanları içinde kullanacağız.

 

Yerli ve milli  aşımızla ilgili  faz çalışmaları dâhil yapılması gerekenler yapıldı. Çalışmanın sonuçları şeffaf bir şekilde dünya ile de paylaşıldı  vediğer aşılar gibi acil kullanım onayı alarak  vatandaşa uygulanmaya başlandı.

Başındaki Türk kelimesini bilerek  kaldırdığım tabipler birliğinden zehir zemberek açıklamalar üst üste gelmeye başlayınca aman Allahım bu bir kabuslu rüya olmalı dedim.

Çünkü açıklamaların mesnedi olmadığı gibi mantıki bir açıklaması da yoktu.

Biz kimiz  aşı üretmek kim dercesine aşağılık bir açıklama bu.

Kafa bu dostlar.

Biz yapamayız.

Biz edemeyiz.

Biz başaramayız.

Kompleks üstüne kompleks.

Açıklama sahiplerinin ciddi  bir travması  yada kuyruk acısı olmalı diye düşünüyorum.

***

TOGG karşıtlığı

Şaşkın ördekler gibi paytak paytak yürüyorlar.

Vakvaklarının nakaratı aynı terane.

Biz kimız otomobil üretmek kim dercesine bir kompleks bu

TOGG ilk gündeme geldiğinde bu güruh yine  malum kompleksi ile  gündem olmuş ve  kısa sürede de unutulmuş gitmişti ancak geçen hafta  LasVegas’ta dünyanın gözü önünde parlayan  yıldız olarak TOGG arzı endam edince   küçük dillerini yutanlar salvolar halinde bunun neresi yerli, tüm parçaları toplama demeye başladılar.

Bu zihniyete milletimiz hiç yabancı değil. Aynı kafanın ağababaları  devrim otomobilini daha çalıştırmadan devirmişlerdi.

Bu zihniyetin trolleri topları botları ve fondaşları  üç  maymun oldular.

Çok şükür köprünün altından çok sular aktı.

Eski Türkiye’de yaşamıyoruz.

Atı alan Üsküdar’ı çoktan geçti.

Eski çamlar çoktan bardak oldu.

Kabızlı zihniyetiniz görmese de dünya görüyor olanı biteni.

Battık bittik yandık kül olduk diye diye  yok olurken,  küllerinizden taze bir fidan olarak ülkemiz yeşerip  dosta güven düşmana korku salıyor.

Bu haftalık da bu kadar.

Kalın sağlıcakla.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar