Z. Abidin KIYMAZ

Z. Abidin KIYMAZ

‘Son Hainimiz Akşener’mi Oldu?’

Hepimizin bildiği rivayetlerden biridir;‘Bir gün Hz. Ali taraftarlarının yoğun olduğu Küfe’den bir Arap, devesiyle Şam'a gelmiş. Şam sokaklarında dolaşırken biri ona yanaşmış: 
- Ver o dişi deveyi bana! Demiş. Tartışma büyümüş, Küfe’den gelen adam; "Bu deve benimdir, üstelik dişi değil, erkektir" diye itiraz etmişse de anlaşamamışlar. Konu Muaviye'ye yansımış.
Halk meydanda toplanmış... Muaviye, Küfe'den gelenle Şam'da deveye sahip çıkan yerliyi dinledikten sonra, kararını açıklamış:
- Bu dişi deve Şamlınındır!
Sonra toplananlara dönmüş ve sormuş:
- Ey cemaat, bu dişi deve kimindir?
Cemaat hep birlikte bağırmış:
- Şamlınındır!
Küfeli şaşkın bir vaziyette devesinin ardından bakakalırken, Muaviye onu yanına çağırmış:
- Ey Küfeli, dinle! Sen de ben de biliyoruz ki, bu deve senindir ve dişi değil, erkektir. Ama sen Küfe’ye dönünce gördüklerini Ali'ye anlat ve de ki: "Ey Ali, Muaviye'nin, dişi deveyi erkekten ayırt edemeyen, o ne derse evet diyen 10 bin adamı var! Ayağını denk al!"yani bizimde öngörüsüz bir adamı sırf delege çoğunluğu, güç elinde diye allayıp pullayıp göklere çıkarmamızla bunun arasında bir fark var mı? Son hainimiz şimdi AKŞENER Hanım oldu.

Komünistler bizden bilemedin 5000 ülkücü katlettiler, lider sorumluluğu içinde davranmayan komünistlerin yapamadığını yaptı kökümüzü kuruttu, ne kadar kıymetli değerimiz varsa kâğıt gibi buruşturup attı.

Onun himayesinde BOP adım adım yürüdü Türkiye’nin kırmızıçizgisi kalmadı. Kafkaslarda, Kırımı kaybettik Ruslar sınır komşumuz oldu, güney sınırlarımızda Irak Suriye’yi kaybettik bütün haklarımız çiğnendiği gibi ABD sınır komşumuz oldu.

 Türkiye bölünüyor, bütün bunlara rağmen bizimki pişkin pişkin koltuğunda oturuyor Fatihin Fethettiği İstanbul’da partisi HDP’nin gerisine düşmenin hesabını vermek yerine giyotinin önüne partinin parlayan yıldızları Akşener ve Oğan’ı indiriyor Muaviye’nim taraftarından daha dalkavuklarda çıplak krala elbise giydirmekle meşguller. Allah(cc)a değil de lidere tapınmak bu olsa gerek.

Önceki ve Sonraki Yazılar