SMMM ODASININ BAŞARISI

Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası son günlerde hayırlı bir iş peşinde. Şehrimize yeni bir mesleki eğitim ve hizmet binası kazandırmak için çalışmalar sürdürüyorlar.

 

Bilindiği üzere SMMM Odası başkanı Arif ŞEN geçtiğimiz günlerde  TÜRMOB genel merkezi nezdinde yaptığı girişimler neticesinde 300 bin TL paranın odaya tahsis ettirdiğini duyurmuştu.

Diğer yanda arsa alımı ve bina yapımına Kahramanmaraş belediyesi ve Vergi dairesi başkanlığımızca da olumlu karşılanmış destek vereceklerini belirtmişlerdi

Bunun üzerine oda yönetimi arsa arama çalışmalarına hız verdi. Ancak tahsis edilen 300 bin TL nin arzu edilen müstakil oda binası ve sosyal tesisleri yapımı için yeterli olmayacağı biliniyordu. Ancak arsayı alalımda, gerisi Allah kerim diyorlardı.

Oda başkanı Arif ŞEN ve ekibi bir taraftan uygun arsa ararken diğer taraftan da yeni kaynak peşindeydi. Bilindiği üzere önümüzdeki günlerde Ankara’da TÜRMOB genel başkanlığı seçimleri var. Dolayısı ile SMMM odalarının genel merkez adaylarına yaklaşımları önemliydi. Bu fırsat değerlendirilmeliydi

Bu nedenle oda başkanı Arif ŞEN ekibi ile sık sık Ankara’ya gidiyor. Seçimler hususunda  TÜRMOB yetkilileri  Masum TÜRKER, Yahya ARIKAN,Selçuk AKTEMUR, Nail SARI ve diğer yetkililerle görüşmeler yapılıyordu. Bilindiği üzere sevgi karşılıklı olması gerekirdi. Bu görüşmelerden bir nema çıkartılmalıydı. Nitekim geçtiğimiz 18 Ekim günü meslektaşlara SMMM odasından gelen bir mesajla bu amaç gerçekleşmiş gibiydi.

“Değerli meslektaşlarım; Oda binamızın arsa ve proje aşaması için daha önce TÜRMOB tarafından hesabımıza aktarılan 300 bin TL nin yetersiz olduğu 350 bin TL daha yardım yapılması hususunda talepte bulunmuştuk. Konuyu görüşmek üzere şu an TÜRMOB da bulunmaktayım, girişimlerimiz neticesinde TÜRMOB tarafından 350 bin TL daha odamıza tahsis edilmesi için karar alınmıştır. Tüm üyelerimize hayırlı olmasını diler, saygılar sunarım. SMMM Oda başkanı Arif ŞEN.”      

Meslektaşlarca bu haber sevinçle karşılandı. Anlaşılıyor ki SMMM odası yönetimi bu işi ciddiye almıştı. Daha önce alınan 300 bin TL ye ilaveten 350 bin.TL daha finansman tahsis edilerek toplam 650 bin TL kaynak hazır hale getirilmişti.

İşin kaynak kısmı kısmen aşılmış. Şimdi en zor olan kısmına gelinmişti. Arsa alımı;.

Dolayısı ile arsa alımında şehrin güney kısmı düşünülebileceği gibi, Vergi dairesi ve Adliye sarayı gibi kurumların yukarı bölgelere taşınacağı öngörüsü ile o bölgelerdeki arsalar da araştırılmalı diye düşünüyoruz. Ancak o bölgede arsa maliyetin pahalı olduğunu ve uygun arsalarında kalmadığının farkındayız.

Ortak bir akılla, geniş bir istişare heyeti ile meslektaşların görüşleri de değerlendirilerek şehrimize güzel bir eğitim ve hizmet binası kazandırılabilir diye düşünüyoruz.

Bu vesile ile bu hayırlı işe hizmeti geçenlere Arif ŞEN başkanlığında tüm yönetim ekibine teşekkür ediyoruz.

Selam ve sevgilerle.          

  

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar