SMMM Odasında Seçim Heyecanı

Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, bu hafta sonu yeniden, yeni yönetimini seçmek üzere seçimlere gidiyor.

Geçtiğimiz yıl yapılan oda seçimlerinde, üç yıllığına seçilen başkan Arif ŞEN,  daha yılını doldurmadan kendi grubundan Abdurrahman ÜZÜM ün istifası ile yönetimde azınlık durumuna düşmüştü.

Başkan  Arif ŞEN azınlıkta kaldığı sürece, “ kendine oy veren çoğunluk oylarının bir anlamı kalmayacağı “ gerekçesi ile, hiç vakit geçirmeden, genel kurul kararı ile, seçime gitme kararı aldı.

Başkan Arif ŞEN, bu seçimlerden başarı ile çıkarsa; Hem meslektaşlarının yeniden güvenini almış olacak, hem de SMMM odası başkanlığını ve iktidarını daha da sağlamlaştırmış olacak.

Bunun için, amaçladıkları hedefe ulaşabilmek ve bir önceki seçimlerden daha fazla oy alabilmek için yönetim kurulu aday listesini şu şekilde oluşturdu;  Arif ŞEN, Abdullah KALIN, Mehmet DİLİTATLI, Mustafa ADALI ve Aydoğan DÜZGÜNER  

Seçildiklerinde; Proğramlarında belirttikleri tüm hizmetleri kesintiye uğramadan gerçekleştireceklerini, Bilhassa oda binası alımı sürecinde son aşamaya gelindiği, Önümüzdeki günlerde bu hedefe de ulaşacaklarını belirttiler.

Geçen yıl yapılan oda seçimlerine iddialı bir şekilde seçimlere giren, ancak az bir oyla kaybeden,  Abdulkadir GÜZELDEMİRCİ  bu defaki seçimlerde aday olmadı.

Bu defa, A.Kadir GÜZELDEMİRCİ grubu, Halit ALCI liderliğinde bu bayrağı taşımak istedi.

Yönetim Kurulu aday listelerini ise; Halit ALCI, Abdulkadir ŞİMŞEK, Mustafa Serdar KARA, Mehmet BEKÇİ ve Serdar TEMİZYÜREK  olarak belirlediler.

Başkan adayı Halit ALCI’  “ Değişim “ sloganı ile yola çıktıklarını, Şeffaf oda yönetimi ile, kurumsallaşmış bir oda arzuladıklarını, Ayrıca seçildiklerinde Türmob’dan oda binası alımı için gelen 650 bin TL paranın amacına uygun şekilde acilen değerlendireceklerini belirttiler.

….

Bilindiği üzere geçen yıl yapılan seçimlerde 431 üyeli meslek odasının 341 üyesi oy kullanmaya gelmişti.

Yapılan seçimlerde; Arif ŞEN ekibi 165 oy alarak yönetime üç üye vermişti. Abdulkadir GÜZELDEMİRCİ ekibi ise130 oy alarak yönetimde iki üyelik ile temsil edilmişlerdi. Bu sonuca göre Arif ŞEN  üçte  ikilik bir yönetim çoğunluğu ile başkan seçilmişlerdi.

Bilindiği üzere geçen yılki seçimlere, Atilla SARIYILDIZ bağımsız olarak katılmışlardı. 30 oy alarak yönetime girememişti.

Şimdi ki seçimlerde Atilla SARIYILDIZ aday değildir. Her oyun altın kıymetinde olduğu bu seçimlerde, SARIYILDIZ a verilen oyların, bu seçimde hangi gruba gideceği merak konusu.

Bilindiği üzere başkan Arif ŞEN oda başkanlığını bir yıldan beri yürütmektedir. Bir kısım meslektaşlar, Arif ŞEN ‘in temsil kabiliyetinin daha ileri olduğunu, kurumlarla arasındaki diyaloğun çok iyi olduğunu, sosyal bir kişiliğe sahip olması nedeni ile, meslektaşlar arasında, her kesimce sevildiğini, tekrar bu seçimlerde, daha fazla bir oyla yeniden başkan seçileceğini öngörüyorlar.

Diğer yanda Halit ALCI grubu,” genç, değişim ve yenilikçi “ bir ekip olduğunu, başkan Arif ŞEN’in, yönetimde azınlıkta kaldığında, muhalefetçe başkanlığının devam edeceği garantisi verildiği halde, kendi grubundan, bir üyenin istifası ile, yedek üyeyi çağırmadan, yangından mal kaçırırcasına, seçimlere gitmesini hoş görmediklerini, Dolayısı ile bu gurubun mağdur durumuna düşürüldüğünü, Bu nedenle bir kısım meslektaşlarca hoş karşılanmadığı, tüm bunların sandıkta oy olarak karşılık bulacağından, seçimlerde çoğunluğu alacaklarını öngörüyorlar. 

Sonuç olarak bu defaki seçimlerde açı biraz daha daralmış gibi görünüyor. Durumun farkında olan her iki kesimde çalışmalarını son sürat sürdürüyorlar. Artık sona gelindi bu pazar her şey belli olacak.

Her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik çerçevesinde kırgınlıklar yaşanmadan seviyeli bir seçim dönemi geçirilmesini temenni ediyoruz. Her iki aday grubuna başarılar diliyoruz. Kazanan SMMM Odası olsun diyoruz.

Selam ve sevgilerle. 

Önceki ve Sonraki Yazılar