SMMM Odasında Huzur Toplantısı

Emniyet Müdürümüz sayın Metin AŞIK 39. huzur toplantısını Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında yaptı.

A sınıfı niteliğindeki bu toplantıya Sayın Metin Aşık ile birlikte Emniyet Müd. Yard. Ayhan Girdap, Asayiş Şube Müdürü Ali Uzun, Trafik Şube Müdürü Nadir Telli Çocuk Şube Müdürü Mehmet Küçük, Şube Müdürü Adem Kayacı katıldılar.

Öncelikle İl Emniyet Müdürümüz Sayın Metin AŞIK, Eli sopalı, asık suratlı amir imajını güler yüzü ile değiştirmek istiyor. Yaptığı huzur toplantılar ile halkın arasına çıkıyor, halkla birlikte çözüm üretmeye çalışıyor.

Bu şehrin insanı samimi gördüğü insanlara ve idarecilere her zaman sahip çıkar. Sanırım sayın müdürümüz bu sırrı keşfetti. Yaptığı huzur toplantılarında güler yüzlü ve müşfik tavırları ile samimice gönüllere hitap ediyor. Mesajlarını bu yöntemle daha rahat aktarıyor. Dolayısı ile halktan da bu samimiyetine karşılık buluyor, başarılı oluyor. Bu nedenle Kahramanmaraş’ta, mala karşı işlenen suçlar % 50 azalma oluyor.

Bir zaman bu şehrin insanı çarşıdaki Ziraat bankasının önündeki bayrak direğinden bile korkardı. Çünkü bayrak direği; Karakol, hastane, hapishanede, belediye ve hükümet binası gibi resmi kurumların önünde bulunur. O yıllarda bu kurumların amirleri, halk gibi düşünmeyen, halka tepeden bakan, sorgulanmayan, zalim yaratıklar olduğundan, vatandaş bayrak direği farkıyla bankaya da mesafeli bakıyordu..

Fakat şimdi o yıllar çok geride kaldı. Çok şükür demokrasiyi savunan cesur başbakanlarımız oldu. Halkla barışık hükümetlerimiz oldu. Sayın Müdürümüz gibi güzel idarecilerimiz oldu. En önemlisi eğitimli, haksızlık etmeyen, hakkını yedirmeyen halkımız oldu.

Artık cebri yöntemler işe yaramadığı fark edildi. “ Medenilerle galebe çalmak ikna iledir. Söz anlamayan vahşiler gibi icbar ile değildir.” Teşhisi doğrulandı.

Emniyet Müdürümüz Sayın Metin AŞIK’ın yaptığı huzur toplantıları için teşekkür ediyoruz. 

SMMM Odasında yapılan kahvaltılı huzur toplantısına, İl emniyet müdürümüz tüm amirleri ile birlikte katıldılar. SMMM Odası kendine yakışır bir şekilde çok güzel ev sahipliği yaptı. Misafirleri ev sahibi olarak  başkan Arif Şen ve Oda ikinci başkanı Abdullah Kalın karşıladı. Oda kurulları, Serbest Muhasebeci mali müşavirler toplantıda yer aldı.

Samimi sohbet ortamında geçen toplantı çok verimli geçti. Sayın Metin Aşık “ bizimle iletişim kurun. Bize ulaşın. Çekinmeden korkmadan 155 hattını arayın. Kimlikleriniz kesinlikle gizli tutulacaktır.  Toplumun huzurunu bozanları ihbar etmek ispiyonculuk değildir.” Dedi.

Verilen mesajlar önemliydi; “ Her şikayet bir armağandır” “Bildirimde bulunun huzurlu olun” “Kimlik bilgileriniz gizli kalacak, davacı değilseniz kesinlikle paylaşılmayacak” ifadeleri çok önemsiyoruz.

Toplantı da özellikle, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir, Avukat ve doktor gibi serbest meslek ofislerine karşı son yalarda yapılan hırsızlık olaylarının artmasından şikayet edildi. Bu hususta emniyet amirimiz iş hanlarında ve ofislerinde kamera sistemi olmayan işyerlerinde hırsızlık olaylarının daha fazla olduğunu söyledi. İşyerlerinde mutlaka Kamera sistemi yerleştirilmesi gerekliliğini vurguladı.

Toplantı sohbet ortamında geçtiğinden Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler; hırsızlık, emniyet, şehir trafiği, park sorunu, uyuşturucu sorunu, yeşil dalga uygulaması gibi sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.

SMMM Odasında ilk defa böyle bir toplantı gerçekleşti. Çok verimli geçti. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler kahvaltılı toplantıya çok güzel ev sahipliği yaptı. SMMM Odası 550 meslek mensubu ile şehrimizde önde gelen sivil toplum örgütleri arasında yer alıyor. Bilhassa başkan Arif Şen ve ikinci başkan Abdullah Kalın’ın yeni dönemde, oda faaliyetlerindeki çalışmaları ve meslek mensuplarını temsil etmedeki başarıları ve gayretleri göz dolduruyor.

Bu vesile ile emniyet amirimiz sayın Metin Aşık şahsında tüm emniyet mensuplarımıza ve huzur toplantısına ev sahipliği yapan SMMM odası ve mensuplarına huzurlu günler diliyoruz. 

 Selam ve sevgilerle.

Önceki ve Sonraki Yazılar