Smmm Odası Ve Vergi Dairesi Torba Yasa Tanıtımı İçin El Ele

Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası ve Vergi dairesi başkanlığı, SGK İl Müdürlüğü ile birlikte Torba yasa tanıtımı için İlimiz ve ilçelerde seminerler tertiplemeye devam ediyorlar.

Geçtiğimiz hafta Ticaret ve Sanayi odası toplantı salonunda SMMM odasının organizesi ile; SGK il müdürlüğü ve Vergi Dairesi Başkanlığınca 6552 Torba Yasa hakkında detaylı bilgilerin sunulduğu toplantılar yapıldı. Mali Müşavirler ve mükelleflerce ilgi ile izledi.

Bilindiği üzere yasadan faydalanmak için son müracaat tarihi; 1 Aralık 2014 tarihidir. Bu tarihe kadar kamu kurum ve kuruluşlarına borcu olanlar, son gün zorluklarını yaşamdan müracaat etmelerinin faydalı olacağını düşünüyoruz.

Bu vesile ile söz konusu yasanın tanıtımı için Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ve Vergi dairesi başkanlığımız el ele vererek ilçelerimizde de gerekli tanıtım toplantılarını yapmaya devam ediyorlar.

Geçtiğimiz Cuma günü, Afşin ve Elbistan’da ki toplantılar yapıldı çok verimli geçti. Kahramanmaraş SMMM odası ve Afşin, Elbistan temsilcilikleri ile Elbistan Ticaret Odası ve Kahramanmaraş Vergi dairesi başkanlığınca organize edilen toplantılar, bölgedeki Mali Müşavirlerce ve mükelleflerce ilgi ile izlendi ve memnuniyetle karşılandı.

İl ve İlçelerimizde yapılan tanıtım toplantılarında açılış konuşmalarını Kahramanmaraş SMMM Odası başkanı Arif Şen yaptılar. Kahramanmaraş Vergi dairesi başkanımız Abdullah Coşkuner, Grup Müdürü Sinan Küçükgöz, Tahsilat Müdürü Necdet İnce, Aslanbey Vergi Dairesi Müdürü Hüseyin Çetin, İnsan Kaynakları Müdürü Zeliha Kılıç konuşmacı ve katılımcı olarak toplantılarda yer aldılar.

Toplantılara SMMM odası yürütme kurulu ekibi ile birlikte izleyici olarak bende iştirak ettim.

Çok verimli geçen toplantılar sonrasında bölgenin tarihi ve turistik alanları da gezildi. 

Afşin ve Elbistan ilçelerimize, Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanı ve çalışma arkadaşları, müdürleri, SMMM Odası yürütme kurulu Başkanı Arif Şen, İkinci başkan Abdullah Kalın ile Sayman Aydoğan Düzgüner katıldılar.

Afşin’de yapılan toplantıların ev sahipliğini, SMMMO temsilcisi Ünal Peköz ve Afşin Vergi Dairesi müdürü  Ebru Ayhan yaptılar. Toplantı öncesinde SMMM Odası temsilciliğince kahvaltı ikramı yapıldı. Toplantı bitiminde Eshab-ı kehf mağarasına gidildi. Vergi dairesi başkanımız Abdullah Coşkuner, ilk defa geldiği Eshab-ı kehf ziyaretinden memnun kaldığını belirtti. Cuma günü olması nedeni ile Eshab-ı kehf’in manevi atmosferinde Cuma namazlarımızı da burada eda etmeye çalıştık

Eshab-ı Kehf mağarası ve çevresi çok güzel tanzim edilmiş. Bizans, Selçuklu ve Osmanlı döneminden kalan külliye, medrese ve hanlar buranın tarihi ve turizm değerini her geçen gün artırdığı görülüyor. Keşke Buraya gelen misafirler için oturabilecekleri, çay içebilecekleri, hatta yemek yiyebilecekleri mekan, bir işletme olsa. İhtimaldir turizmimiz açısından çok daha verimli olacağı kanaatındayız.

Elbistan ilçemizde de misafirlerle birlikte güzellikleri temaşa etmeye devam ettik. Burada ev sahibi olarak SMMM Odası Elbistan temsilcisi Bedri Cengizer, Elbistan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Paksoy ve Elbistan Vergi Dairesi Müdürü Aysel Işık yaptılar.

Toplantı öncesinde, Pınarbaşı Kale Restorantta Elbistan Ticaret Odasınca öğle yemeği verildi. Burası Ceyhan nehrinin doğduğu su kaynağı. Bir nevi Cenab-ı Allah’ın Cemil ve Rahim isimlerinin tecelli ettiği bir yer. Pınarbaşı, gerçekten görülmesi gereken bir yer. Çevre düzenlemesini de çok ta güzel yapmışlar. Keşke bu güzelliklerimizi turizmcilerimiz fark etseler de buralara turlar tertipleyebilseler.

Torba yasanın anlatıldığı seminerler vesilesi ile Afşin ve Elbistan’daki yapılan gezi notlarımı paylaşmak istedim. Bu organizasyonun tertipleyicileri; Vergi dairesi başkanımız Abdullah Coşkuner ve çalışma ekibine, Elbistan Ticaret Odasına, Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası başkanı Arif Şen’e ve odanın tüm etkinliklerinde olduğu gibi bu organizasyonda gösterdiği gayretli çalışmaları ile Oda ikinci başkanı  Abdullah Kalın’a teşekkür ederiz.

Selam ve sevgilerle.

Önceki ve Sonraki Yazılar