SMMM Odası Bina İnşaatı ve Yaklaşan Seçimler

Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yeni yılla, yeni hizmet binası inşaatı ile başladı.

Bilindiği üzere Mayıs ayında Oda yönetimi seçimleri var. Başkan Arif ŞEN göreve gelirken taahhüt ettiği, Odaya yeni hizmet binası kazandırma projesini, seçimler öncesinde hayata geçirmeyi arzuluyor.

Geçtiğimiz günlerde Oda bünyesinde oluşturulan ihale komisyonunca, Oda binasının betonarme inşaat ihalesi yapıldı. Müteahhit firmaca binanın kaba inşaatının Nisan ayı sonuna kadar tamamlanacağı belirtildi.

SMMM Odası yeni hizmet binası, şehir merkezinde, Lise caddesi civarında, Kırsal Kalkınma binası karşında 1 000 m2 lik arsa üzerine inşa ediliyor. Başkan Arif ŞEN’le yaptığımız görüşmede, yeni hizmet binası inşası ile ilgili olarak şu bilgileri verdi.

“ projemiz yaklaşık 1500 m2 kapalı alana sahip olup, 300 kişilik çok fonksiyonlu salonu, mescidi, mutfağı, idari katı, cafe, 3 adet derslik, yönetim katı ve sosyal alan lokal teras kattan oluşmaktadır. Üyelerimize ve stajyerlerimize daha rahat hizmet verebileceğimiz, idari, yönetim, eğitim ve toplantı alanları, birlik ve beraberliği sağlayacak sosyal alanlar ile komplike olup mesleki saygınlığımızı ve prestijimizi artıracak ve camiamızın 50 yılına cevap verecek bir proje olduğunu düşünüyoruz”.

İnşaatın finansmanının nasıl karşılanacağını sorduğumuzda; TÜRMOB la kurmuş olduğumuz sağlam dostluk ve diyaloglar sonucu,  odamızın yapımı için 650.000.-TL destek aldık ” Diyerek, bu vesile ile TÜRMOB’a destekleri için teşekkürlerini ifade ediyor.

İnşaatın ilerleyen dönemlerinde ise; Bu finansmana ilaveten, mevcut oda binasını satacaklarını, bundan elde edilen parayla ve üyelerinden tahsil edecekleri aidat alacakları ile, ayrıca iş adamlarının yapacağı katkılarla bina inşaatının kısa sürede tamamlanacağı belirtiyor.

SMMM Oda hizmet binasının, tüm meslek mensuplarına ve şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz.

Bilindiği üzere bu yıl Mayıs ayında, SMMM Odası seçimleri de var. Arif Şen ve ekibinin seçildiği ilk günden beri bu projeyi hayata geçirmek için çaba gösterdiklerini biliniyor.

Başkan Arif ŞEN, seçildikleri günden itibaren uygun arsa arama çalışmalarını başlattıklarını, ardından proje çalışmaları, belediye ruhsat alma süresi nedeni ile zamanın bu güne geldiğini söylüyor.

Ayrıca, yönetim ekibine ve özellikle yeni hizmet binası proje ve yapımında ve Oda’nın sosyal faaliyetlerinde, Oda ikinci başkanı Abdullah KALIN’ın gayretleri dikkat çekiyor. Bu hususta başkan Arif Şen özellikle kendisine bu vesile ile teşekkür ettiğini her fırsatta ifade ediyor.

Şüphesiz yaklaşmakta olan Oda seçimlerine bu faaliyetlerin yansıyacağı biliniyor.

SMMM Odasının yaptığı son seçimlerde göz atacak olursak;

2010 yılında yapılan seçimde;  Arif Şen 165 oy alırken rakibi A.Kadir Güzeldemirci 130 oy almıştı. Daha sonra yapılan 2011 Olağanüstü seçimlerinde ise; Halit Alcı 139 oy alırken, Arif Şen oylarını artırarak 202 oy almıştı.

Şimdi ise SMMM Odası bu yıl Mayıs ayında yeni seçimlere gidecek. Üç ay öncesinden, Halit Alcı adaylığını açıkladı. Başkan Arif Şen ise sanırız önümüzdeki günlerde adaylığını açıklayacak. Belki de yeni adaylar da çıkacaktır. Bu vesile ile tüm adaylara şimdiden başarılar diliyoruz.

İnşaatına başlanmış bulunan yeni SMMM Odası hizmet binasının şehrimiz için ve Meslek mensuplarımız için önemli bir proje olarak görüyoruz. Emeği geçenlere ve katkı sağlayanlara teşekkür ediyoruz. Şehrimize ve meslektaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

Selam ve sevgilerle. 

Önceki ve Sonraki Yazılar