Siyasette güvenirlilik ve liyakat

Bu gün Dulkadiroğlu Belediyesinin yaptığı çalışmalar ve Belediye Başkanı Necati Okay’ı masaya yatırmak ve içimden geçenleri yazmak istedim.

Okay ailesi benim yakın dostum. Uzun yıllardır tanırım. Necati Okay’ı ise Ak Parti’ye girdiği ilk günden bu yana tanır ve samimi bir ilişki yürüttük.

2014 yılında Kahramanmaraş’ın Büyükşehir olması sonrasında Dulkadiroğlu ilçemizin seçimle gelen ilk Belediye Başkanı seçildiği günden bu yana da bu ilçemizde yapılan hizmetleri takip ederim.

Necati Okay, “burnu havada” bir siyasetçi değil. Kapısı açık. Toplumun bütün katmanlarıyla samimi bir ilişki kurabilen nahif bir kişiliğe sahip açık sözlü bir isimdir.

Son yıllarda ülkemizde siyasetçi kavramı üzerine çok olumsuz beyan ve görüşler ortalıkta dolaşırken, Sayın Okay’ın Belediye Başkanlığı sürecine baktığımda siyasette güvenir olmak bu olsa gerek diye düşünmeden edemiyorum.

Mesele güvenilir olmak, toplumda saygın bir yer edinmek ve sorumlu olduğun ilçe halkına hizmet ise bunu Belediye Başkanı Necati Okay çok iyi yapmaya gayret ediyor.

Siyasette “yola çıktıklarını yolda bulduklarına” tercih etme neredeyse bir alışkanlık halini aldı.

Ama Necati Okay’a baktığımda, İlçe Başkanlığından itibaren aynı insanlarla yol yürüyerek örnek bir vefa hareketinin de timsali bir görüntü ortaya koyuyor.

İlk Belediye Başkan adayı olarak seçimlerde verdiği sözlerin neredeyse tamamını yerine getirdi.

Önemli sözleri neydi? Onlara baktığımızda;

Kamu Külleyesi

Çağlayancerit Yolu

Tarihi konakların bakım ve tadilatı

Kentin tanıtımı

Yeşil alan ve parklar

Yüzme havuzları ve çocukların eğitimi

Gençlik Merkezleri

Grup yollarının asfaltı

Kırsal mahallelere hizmet

Hatırlayamadığım çok sayıda hizmetleri de vardır.

Yalnız ardıç mesire alanı ve heyecan bahçesi ise görülmeye değer yerlerden bir kaçıdır.

Kısaca ifade edecek olursak, Necati Okay Belediye Başkanlığının hakkını verdi ve vermeye devam ediyor… Yolu açık olsun!...

Önceki ve Sonraki Yazılar