M.Fatih ERDOĞAN

M.Fatih ERDOĞAN

Siyaset Sahnesi

Genel seçimler yaklaşırken, siyaset arenası da yavaş yavaş ısınmaya başladı. Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takvimini ve seçime girebilecek olan siyasi partilerin isimlerini açıklamasıyla birlikte ortalık hareketlenmeye başladı. Yani “Siyaset Perdesi” aralanmaya başladı.

Bilindiği gibi milletvekili olmak için herhangi bir siyasi partiden aday olmak isteyen kamu görevlileri görevlerinden en geç 10 Şubat 2015 tarihinde istifa edecekler. Takvime bakıldığında bol bol düşünebilecekleri zamanlarının olmadığı görülmektedir. Bu vatandaşlarımıza tavsiyemiz danışacakları yerlere bir an önce danışmalı ve olumlu cevap almaları halinde yürüttükleri görevlerden; “7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek 25. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde aday olabilmek için görevimden ayrılmak istiyorum.”  şeklinde bir ifadeyle derhal ayrılmalıdırlar.

Devlet memuru olmayan, serbest meslek erbapları için henüz bu tür bir aceleye gerek yoktur. Bu vatandaşlarımız listesinde yer almak istediği siyasi partilerin açıklayacağı seçim takvimine göre davranacakları için önlerinde biraz daha uzunca bir zaman bulunmaktadır.

Aday Adayları

Dost sohbetlerinde siyasi partilerden kimlerin aday olabileceği konuşulmaya başlandı bile. Bu sohbetlerde; “ en büyük ilginin yine AK Partiye olacağı ve bu siyasi partiye en az 200 adayın müracaat edeceği” söylenilmekte.

Kahramanmaraş’ta “Ana muhalefet” konumunda olan, yapılan kongrelerle teşkilatlarını tamamen yenileyen ve güçlenerek “en az üç milletvekili” sloganıyla yoluna devam eden Milliyetçi Hareket Partisine de çok büyük ilginin olduğu görülüyor. 

7 Haziran 2015 Milletvekilliği Seçiminde MHP’den aday olmak için müracaat edeceği söylenilen Kahramanmaraş’ımızın yetiştirdiği bir birinden değerli isimlerden bazılarının isimleri şöyle:

Mesut Dedeoğlu ( Mevcut Milletvekili), Mehmet Akif Paksoy ( Eski Milletvekili) Nevzat Taner ( Eski Milletvekili), Prof Dr. Haluk Tokuçoğlu, Prof. Dr. Sefer Aycan (Sağlık Bakanlığı Eski Müsteşarı), Dr. Faruk Atlı(Kahramanmaraş Tabipler Odası ve Türk Ocağı Eski Başkanı), Prof Dr. Tahir Akgemci(Büyükşehir Belediye Başkan Adayı)  Mustafa Bastırmacı (Eski İl Başkanı), Kerim Yılmaz(Emekli Hâkim), Fikret Soyer( Öğretim Görevlisi), Zekeriya Öztürk(İş adamı), Şahin Yıldırım, Akif Kütük, Ejder Oruç(Bürokrat-Elektrik Mühendisi), Yusuf Temizkan( Onikişubat İlçesi Belediye Başkan Adayı), Neslihan Koca Nergiz(Dulkadiroğlu ilcesi Belediye Başkan Adayı), Ahmet Alperen (KOSGEB İnsan Kaynakları Daire eski Başkanı), Ahmet Biçici (Sigortacı), Gürsel Demir (İstanbul’da işadamı, Kahramanmaraşlılar Dern. eski bşk.), Günay Kodaz (Avukat), Şule Arıkan(Sigortacı), Ali Doğan (BOTAŞ Personel Dairesi eski başkanı), Nusret Güloğlu (Ülkü Ocakları il eski başkanı),Oğuz Tor (Çalışma Bak. SSK Teftiş Kurulu eski başkanı) ­ Necati Karatuluk (Tüccar), Adem Yıldız(Afşin Belediye Başkan Adayı). MHP’li dostlarımız bu isimlere her gün yeni yeni isimlerin katılacağını söylüyorlar. Bu kutlu göreve talip olan Ülküdaşlarımızı yürekten kutluyorum. Cenab-ı Hak Sayılarını Artırır İnşallah.

Kral Öldü Yaşasın Yeni Kral

Geçen hafta 90 yaşındaki Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el Suud yaşamını yitirdi. Allah taksiratını af etsin. Yerine 79 yaşındaki kardeşi geçti. Ülkenin yeni kralı, Selman bin Abdülaziz el Suud oldu.

Yeni kralın ilk emri; “memur, emekli ve öğrencilere 2 maaş tutarında ikramiye dağıtın, ” olmuş. Hemen dağıtılmış. Bunun üzerine Sudiler hep bir ağızdan bağırarak yeni krallarını kutlamışlar; “ Eski kralımız öldü, yaşasın yeni kral.”

Bildiğiniz gibi bizde krallık yok, padişahlık var. Bu günlerde padişah olma hayaliyle yanıp tutuşan Zat-ı Alilerine bizlerde hep bir ağızdan seslenelim: “Ey efendilerin en yücesi olan efendimiz eğer padişah olursanız lütfen işçilerinize, memurlarınıza, esnaflarınıza, emeklilerinize, dul ve yetimlerinize, gazi ve şehit yakınlarınıza beşer maaş ulufe dağıtınız. Yoksa ne o sarayda ne de o taht da oturamazsınız.”

Neden mi? El cevap; “Çünkü Tebaası Açken Kendi Tok Yatan Padişah Bizden Değildir”

Önceki ve Sonraki Yazılar