Ahmet Doğan İLBEY

Ahmet Doğan İLBEY

Silahlı her PKK’lıyı meydanda asacaksın efendi!

Kısasa kısas. Elin Amerikalısı, Çinlisi bırakın PKK’lı gibi teröristi, uyuşturucu ve yüz kızartıcı suç işleyeni dahi idam ediyor.

Darülislâm olan Türk ülkesinde silahlı yakaladığın her PKK’lıyı din-i mübin ve vatan-ı İslâmiye gereğince meydanda asacaksın efendi!

Önce adam gibi devlet olacaksın. Hz. Ömer Efendimiz gibi İslâmî merhamet, hoşgörü ve sevgiyi bütün ülkeye yayacak, Hakkari’den Edirne’ye kadar her insan birleştirici siyasetine inanacak ve sonra da eylem üstünde yakaladığın her teröristi bulduğun yerde sallandıracaksın efendi!

Asılan teröristin döşüne gerekçeli fermanını iliştireceksin ki, askerimizi, polisimizi şehit eden, terör estire her PKK’lının yüreğine merhamet ve korku aynı anda yerleşsin.

Evvel emirde Meclis’ten terör suçları için anında idam kararını gerçekleştirme kanununu çıkartacaksın. AB gibi uyduruk mevzuat ve topluluğuna da şöyle diyeceksin: “Bundan böyle benim ülkemde askerimi, polisimi, vatandaşımı şehit eden her PKK’lı be yandaşlarını anında asacağım.

Kürt kardeşlerimizin Türk milletinin bin yıllık din ve devlet üzere bir parçası olduğuna inandıracaksın. İslâm üzere merhametli ve âdil olacaksın.

Sonra da PKK namına askerimizi şehit edenleri, bayrağımızı indirenleri anında orta yerde asacaksın efendi!

Hazreti Ömer Efendimiz gibi merhametli ve otoriter yüzünü göstereceksin. Âciz ve hamakat içinde olmayacaksın. “Kenar-ı Dicle’de bir kurt bir kuzuyu kapsa” ondan sorumlu olduğunu adaletinle, kanununla, icraatınla ispat edeceksin.

Otoriterlikten kastımız ceberrut, zâlim, mütehakkim, hak ve hürriyetleri kısıtlayıcı despot bir devlet değil elbette. Nizam, yani adaletin, hukukun hükümferma olduğu bir hayatı kana bulayanların haddinin İslâmca bildirildiği ve anında bildirileceği merhamet yüklü bir devlet otoritesinden bahsediyorum.

PKK ve uzantısı HDP’yle mücadele edecek inançlı bir ordu kuracaksın. Sonra da PKK’lı silahlı teröristleri çıkartılması elzem olan kanun gereğince yakaladığın mekânda idam edeceksin efendi! Asmazsan, sallandırmazsan olmaz.

Devletin gözünde ve dilinde Hazreti Ömer Efendimizin celâdetini görmek istiyoru millet! PKK’nın gezdiği dağlardaki çakaldan dahi haberi olmalı devletin.

Ah, efendi! Bu denli ağır sualler ettik diye bizi yadırgama.

Önceki ve Sonraki Yazılar