Şenda Annemizi Kaybettik!..

 

O bizim annemizdi. Çocukluk ve gençliğe ilk adım attığım yıllarda tanıma fırsatım oldu.

Merhum Halit Evliya, merhum babamın yakın arkadaşıydı. Aynı mahalleli sayılırdık. Her sabah Kahramanmaraş lisesine gitmek için dolmuş beklediğimiz köşeydi onların evleri.

Bayramda, seyranda özel günlerde hep bize mutluluklar tattıran merhum Halit amca, eşleri değerli annemiz Şenda Evliya birer birer ayrıldılar aramızdan.

Kardeşim dediğim Mustafa Evliya ve diğer yakınlarının yüreği şimdi acıyla dolmuştur. Petrolde çalışanlar, Şenda anneyi tanıyanlarda aynı üzüntü içindedirler.

Benim de yüreğim yanıyor. Annem vefat ettiğinde de aynı acıyı hissetmiştim. Şimdi de Şenda annemiz için aynı acı geliyor yüreğimden.

Dua eylemekten başka bir yapacağımız yoktur. Nur içinde yat Şenda anne…

Mustafa kardeşime ve bütün Evliya ailesine başsağlığı diliyorum…

**

Pazar günü Kahramanmaraş’a gelen Akil İnsanlar heyeti, Emniyet Güçlerinin Madoevi yakınındaki protesto eylemi yapmak isteyen insanlara uyguladığı orantısız gücü, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın toplu taşıma ve ulaşım ile ilgili açıklamalarını ve görüşlerimi, önerilerimi, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu’nun basın toplantısını falan yazacaktım.

Olmadı. Olmuyor. Yüreğindeki o acı, o inceden gelen sızı ve hak dünyaya giden o güzel insan, latif, narin, nazik ve her daim sohbetinde bir şeyler öğrendiğim Şenda Ablam için bu gün başka bir şey yazamadım. Ve mahelleye gidiyorum….

Önceki ve Sonraki Yazılar