Seçimlerde Osmanlı Tokadı Geliyor mu?

Her seçim kendi çapında önemli olmaktadır. Bu kez mahalli seçimler için çok senaryolar var. Başta dış güçler olmak üzere pusuya yatmış fırsat beklemektedir. Önceleri on yılda bir darbe yaptırıyorlar ve Türk halkına neşter çekiyorlardı. AK Parti iktidarında darbe senaryoları tutmadı ve içimizdeki kripto AJANLARINI-FETÖ’yü kullanmak zorunda kaldılar. Böylece PKK-FETÖ birlikteliği su yüzüne çıktı. Son kozları da açığa çıkmış oldu.

Dış güçler için artık yapılacak iş seçimleri manipüle etmek kaldı. Bunun için anket firmalarıyla algı operasyonu oluşturmak, şimdiden seçimlerin kazandığını deklare ederek, seçimden sonra istemedikleri sonuç çıkacağı zaman halkı sokağa çağıracaklar.

Halkımız bu algı operasyonunu yutar mı? Yutmayacak. Yine halk, Osmanlı tokadını dış güçlere atacaktır. Beka sorunu önceden de vardı, ancak bu seçimlerde güvenlik sorunu görülüyor. Tıpkı Venezuela, Suriye örneği gibi.

Milletimizde AK Parti’ye kırgın bir kesim bulunabilir. Bu defa bir ders verelim diyenler olabilir. 1985-1994 yıllarında olduğu gibi Milletimiz iktidar partiye kızmış, çoğunluk sol görüşlü belediyeler desteklenmiştir. O dönemlerde başta İSKİ yolsuzluğu ortaya çıkmış, en pahalı su içiliyordu. Belediyeler teröristlerle doldurulmuştu. Su kıtlığı var, pahalı ulaşım zorluğu, etraf kirli, birçok sorunlar vardı. Belediyeler özel kanallara abone olmuş ve müstehcen yayınları evimize sokuyorlardı. Bunların unutulmaması gerekiyor.

O dönemde ders olsun diye iktidara oy verilmemiş, ama esas ceremeyi Halk çekmişti. Şimdi aynı döngü olmasın. Aman dikkat, Osmanlı tokadını atacağımız taraf bellidir. İslâm fobi, Hristiyan teröristlerin Müslümanlara saldırısını düşünüp Osmanlı tokadını ona göre atmalıyız ki bir daha bizleri bölmeye teşebbüsleri olmasın. Kürt kardeşlerimizin Osmanlı tokadını, HADEP’e atacağı zaman gelmiştir.

1994 Mahalli seçimleri kaybeden sol belediyeler, birçok belediye araçlarına zarar verdiler ve ihale evrakları başta olmak üzere birçok evrakları da yaktılar. Doğu da HADEP’li Belediyelerde teröristler kollanmış, hendekler kazılmıştı ve hep beraber beka sorunu yaşadık.

Diğer taraftan halk kesimi, seçimlerden sonra yolsuzlukla mücadele, haksız iltimas geçme, liyakatli kişilerin göreve getirilmesi, imar-ihale şeffaflığı hususların takibini yapabilmelidir. Kapı halka her zaman açık olmalıdır.

Herkes bugünlerde daha iyi düşünmeli, tarafsız kalmamalı, oyuna sahip çıkmalı, dış-iç şer güçlerini sevindirecek sonuçtan uzak durmalıyız. Algı operasyonlarına gelmemeli ve birlik içerisinde bu seçimleri atlatmalıyız. Öfkeyle kalkıp zararla oturmayalım.

Bu seçim; yatırım- proje, birlik-beraberlik, güvenlik tam, mutlu bir gelecek için olmalıdır.

Şimdiden 31 Mart Seçimi ülkemize hayırlı olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar