Seçimler üzerine birkaç söz!...

CHP Kahramanmaraş Merkez İlçe başkanlığı seçimi var. 16 yada 17 Ocak 2010 tarihinde yapılacak olan bu seçimde aday bolluğu yaşanacak gibi gözüküyor.

Şu anda; Av. Mehmet Derinkuyu, Ünal Ateş ve Hürriyet Gürsel Taşın aday olarak delegenin karşısına çıktılar.

Her üç ismi de iyi tanıdığımı düşünüyorum.

Başka aday var mı, çıkar mı bilmiyorum.

Ancak bir uyarım olacak; insanlar bir yerlere talip olurken, geçmişte yaptıkları yanlışların bir gün “yüzlerine tokat!” gibi savrulacağını da hesaba katmaları gerektiğini düşünüyorum.

Sanırım bu uyarım sahibi tarafından dikkate alınacaktır.

17 Ocak 2010 tarihinden sonra CHP ile ilgili hiç te CHP’nin hayrına olmayacak yayınların yapılacağını şimdiden görür gibi oluyorum.

Ben hep “bardağın dolu” tarafını görerek iyimser yazıyor ve konuşuyorum.

CHP’de seçime giren bütün adaylara başarılar diliyorum….

ESNAF SEÇİMLERİ

2010 Yılında Kahramanmaraş Esnaf Odaları Birlik başkanlığı seçimleri yapılacak.

Oda Başkanlıkları için seçimlere start verildi bile. Konuşulanlara, yazılanlara baktığımda açık konuşmam gerekirse “midem şimdiden bulanmaya” başladı.

“Belden aşağı” siyaset, sözler ve davranışlar kimseye yarar sağlamaz. Kimseye fayda sağlamaz. Söyleyeni, söyleteni mahkum eder, vurur.

Bizlerde tatlı, ahenkli ve seviyeli bir seçim dönemi geçireceğimizi sanmıştık.

Çeşitli yerlerde yazılanları, çizilenleri okuyunca doğrusu çok çok rahatsız oldum.

Umarız adaylar durum daha kötü bir hal almadan bu “belden aşağı” vurmayı, birbirlerine iftira atmayı, şunu bunu bırakırlar ve ahenkli, huzurlu bir seçim dönemi geçiririz.

Şu anda bunları yazarken bile kendimi çok rahatsız hissediyorum.

Çeşitli odalarda, aday olanlar, mevcut başkanlar, hepsini tanıyor ve hepsiyle de konuşuyoruz. Kimseye de kırgınlığım yok.

Kahramanmaraş’ta güçlü bir esnaf teşekkülü oluşması için bu işi hakkıyla yapacak, temsil niteliği olan kamuoyunda ağırlığı olan insanların bu makamlara seçilmesini arzu ediyoruz.

Seçilen isimlerin şu yada bu olması beni bağlamıyor. Beni bağlayan bu memlekete katkı koyacak insanların bu makamlara gelmesinden ibarettir.

Prensip olarak hiçbir oda başkanı adayının basın toplantısına katılmama kararı aldım.

Çünkü kimi bir bardak çay ısmarlıyor, kimi bir yemek ısmarlıyor, konuyu yazmadığımızda ya da işine geleni yazmadığımızda bize yönelik, bizlerle ilgili ipe sapa gelmez ifadeler kullandıklarını duyuyoruz. Böyle olunca da doğal olarak “şunun adamı, bunun adamı” gibi ifadelere maruz kalıyoruz.

Lütfen seçimler gelip geçer, yarın yine yüz yüze bakacağız. Yarın yüz yüze bakabilmemiz için “bakacak yüzümüz” olsun diyor, başarılar diliyorum

Önceki ve Sonraki Yazılar