SAYIN ÜNAL VE SİYASET ÜZERİNE

Kahramanmaraş Mahir Ünal ismini 2011 Milletvekili seçimleri ile birlikte tanıdı.

Görüntü itibariyle, “insanlara tepeden bakan, ulaşılmaz” gibi gözükse de aslında öyle biri değil. Ben Kahramanmaraş siyasetine ilk adımı attığı günden bu yana tanırım. Her zaman seviyeli bir dostluğumuz oldu. Ailesini çok eskiden tanırım. Ancak kendisiyle birebir görüşme ve ilişkimiz siyaset aracılığı ile mümkün oldu.

Benim karakterim gereği, hiç kimse için vıcık vıcık yağ akan methiye yazıları yazmam. Bir isim için köşe yazısı yazma ihtiyacı benim için doğmuş ise zaten o insan övülecek ve teşekkür edilecek bir hizmeti ortaya koymuş demektir.

Bu açıdan meseleye baktığımda; marka bir değer olarak gördüğüm Milletvekilimiz Sayın Mahir Ünal’ın nezaket gösterip benim ofisimde gazeteci arkadaşlarım Mustafa Şirin, Mustafa Karaaslan, Abid Vanlı ile sohbetimizde, biraz eleştiri, biraz takdir, biraz kentin sorunları tartışıldı, konuşuldu.

Sayın Ünal iyi bir hatip olduğu kadar da iyi bir dinleyicidir. Sevgili İl Başkanımız Ahmet Özdemir’de nezaket ve kibarlığı, duruşu ile her zaman bizim takdir ettiğimiz siyasetçi kategorisi içinde yer almıştır.

Sayın Ünal’ı karşılama görevini değerli kardeşim Abid Vanlı’ya vermiştik. Aslında bizlerinde orada hazır bulunması gerekirdi. Sayın Ünal, nezaketi içinde lafı sokuşturdu. Haksız değildi. Buradan kendi adıma Sayın Ünal ve diğer arkadaşlarımdan özrümün kabulünü istirham edeceğim.

BİZ DAHA ÇOK ÖZELİ KONUŞTUK

Sayın Ünal, yaklaşık 1.5 saatten fazla bizimle birlikte oldu. Basın, kamuoyu oluşturulması, gelecekte nelerin olacağı ile ilgili engin öngörüsü ve önerileri bana ipucu verdi.

“140 karakter ile ifade edilen bir dünyada” genel itibari ile insanlar okumaktan, araştırmaktan hızla uzaklaşıyorlar.  Sayın Ünal’ın alternatif önerileri, Türkiye’nin ve Kahramanmaraş’ın gelecek vizyonu ve nelerin olabileceği noktasında verdiği ipuçları bizim ufuk dünyamızda güzel ışıklar saçmasına vesile oldu.

Bizler Kahramanmaraş’ın son 40 yılında nelerin olup bittiği, şehrin sanayileşme süreci, siyasi konusu gibi şehre dair söylenecek sözleri ifade ederken, şehrin imar kepazeliğini ve rantçıları unutmadık. Onları da anlattık. Bu şehrin imar katillerini de unutmadık. Unutmayacağız. Unutturmayacağız.

21 MAYIS SİYASETTE MİLAT OLACAK

21 Mayıs’ı konuştuk. 21 Mayıs sonrasında Türkiye ve Kahramanmaraş’ta nelerin olup biteceğini konuştuk. 2019 Genel seçimlerinde milletin Reis için oy verirken Milletvekili listelerine de bakacağını konuştuk.

Bizde 21 Mayıs’a kendimizi endeksledik. Sistem 40 yıldır olduğu gibi böyle gelmiş böyle gidecek ise bu şehirde, bizlerin bu mevkileri işgal etmesinin, gazeteci olarak sokakta gezmemizin de bir anlamı olmayacağını da konuştuk. En azından ben vicdan ve cüzdan meselesinde önceliğimi vicdanıma vermeye çalışıyorum.

Sayın Ünal, 21 Mayıs ve sonrası için güzel mesajlar verdi. Geleceğe dair umudum arttı.

İnşallah ülkemizi ve Kahramanmaraş’ımızı güzel günler bekliyor. Mahir Ünal gibi marka siyasetçilere de sahip çıkalım.

Hani bir “Sarı öküz” hikayesi var.

Millet 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktı.

Bizler de Mahir Ünal’a, Veysi Kaynak’a sahip çıkalım….

Önceki ve Sonraki Yazılar