Sayın Poyraz’ı Kutluyorum

Malum 4 Eylül’de İstanbul Feshane’de başlayan “Kahramanmaraş tanıtım günleri” sona erdi.

Tanıtım etkinliklerinin ilk günü olan 4 Eylül’de açtığımız bir stand nedeniyle oradaydık.

Ankara tanıtım günlerine gitmek kısmet olmadı. Tanıtım etkinliğinin her alanında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesini görmek, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ı görmek mümkün oldu.

Sayın Başkan, gün öncesinde TV kanallarında etkinlik ile ilgili haber proğramlarına konuk olmasının yanı sıra standları tek tek gezmesi, sorunu olan esnaflara belediye personellerinin canla başla yardımcı olmaya çalışmaları v.s.

En kalbi duygularla öncelikle bu organizasyonu başarılı bir şekilde kamuoyuna yansıtan, tanıtımı için her şeyi yapan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a teşekkür etmek istiyorum.

Tanıtım etkinliklerine şu firma katıldı bu katılmadı, neden bu firma yoktu şeklinde yazı yazmak eleştirmek bana düşmez şimdilik. Vakti saati geldiğinde üç kuruş para harcamaya kıyamayan ama lafa geldiğinde de her şeyi konuşan firma ve kişilere de verilecek bir cevabımız elbet olacaktır. O cevabın yeri bu gün değildir.

Fuar organizasyonunda görev alan hemşehrilerim Mevlana, Oktay ve adını unuttuğum diğer dostlara da teşekkür ediyorum.

**

Tanıtım Etkinliğinde karşılaştıklarım

Bir gazeteci olarak benim hayatımda özel bir yeri olan eski Valililerimizden İlhan Atış standımıza kadar gelerek bizlere başarılar diledi, eski hatıraları canlandırdık. Saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.

**

Dünya ehlibeyt Başkanı değerli hemşehrimiz Fermani Altun beyefendi de bizi unutmayanlardan, akşam yemeği daveti bizi mutlu etti. Değerli meslektaşım Mehmet Fiskeci’nin yakın dostu da olan Sayın Altun ve birlikte gelen ekibine de teşekkür ediyorum.

**

Adalet Bakanyardımcımız Sayın Veysi Kaynak, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Fırat Görgel, kadim dostum, arkadaşım Akif Ercan ve o kalabalıkta adını unuttuğum dostlarımda bizleri yalnız bırakmadılar, hepsine teşekkürler…

**

Değerli milletvekillerimiz Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil, Sıtkı Güvenç, Yıldırım Ramazanoğlu standımıza gelerek bizlere destek verdiler, teşekkür ediyorum.

**

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mesut Dedeoğlu ve İstanbul’da Kahramanmaraşlıların göz bebeği Gürsel Demir ve diğer MHP’li dostlarımızda bizi yalnız bırakmadılar. Sayın vekil şahsında arkadaşlara teşekkür ediyorum.

**

Kahramanmaraş’ımızın tanıtımı ile ilgili Ankara ve İstanbul’da Büyükşehir Belediyemiz üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır. Ben emeği geçenleri Sayın Poyraz şahsında kutluyor, teşekkürü bir borç biliyorum.

**

GAZİANTEP YOLUNDA HIZ LİMİTİ NEDİR?

Malum insanlar kamu ile olan sorunlarında BASIN’ı bir köprü olarak görürler ve sorunlarını basın mensuplarına iletirler. Bir süre önce “hız limitleri” ile ilgili yazdığım köşe yazısından sonra onlarca farklı bilgi notları ulaştı elimize. İşte onlardan biri:

“Kahramanmaraş yeni hastane yolu, sağlı sollu servis yolu bulunması ve çevre yolu olmasına rağmen 50 hız sınırı ve sürekli radar uygulaması yüzünden gelen cezalarla önce hastane personeli olmak üzere birçok vatandaş mağdur olmaktadır. Hastane uzak olduğu için çalışanlar bir araca binip hastaneye mesaiye ulaşmaya çalışıyor. Bir araca toplanıp gelen asgari ücret alan biri hasbelkader radar cezası almışsa 380 lira maaşının yarısına denk geliyor. Ve bu uygulama sırf bir gazetede haber oldu diye piazza avm den kayseri istikametinde 70 tabelası çakılmış. Hiç bir mantıklı açıklaması olmadan kayseri yolundan daha güzel ve her biri 3 şerit ayrılmış ve yanında ayrıca servis yolu da bulunan otoban gibi G.antep yolu otoban girişine kadar 50 hız limiti yazılmış. Türkiye’de böyle bir keyfi uygulama sadece k.maraşta var. Sizden ricamız eğer aracınız varsa kervanhan kavşağından hastaneye doğru gelebiliyorsanız 50 ile gelip bir çayımızı için. Hastane personelleri bu durumdan ve gelen cezalardan çok bunaldı yakında yol kapatıp eylem yapacaklar”

**

Daha önce yazdığım “hız limitleri” ile ilgili köşe yazısı ile ilgili Emniyet Müdürü Sayın Metin Aşık beni arayarak sorunun çözümü noktasında bilgiler verdi.

Sayın Müdüre bu duyarlılığından dolayı teşekkür ederken, umarım yukarıdaki vatandaşın talebi de göz önünde bulundurulacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar