SADECE AMERİKA’DAN GELSE

Sayın Reisimiz evvelki gün  Kazakistan’a giderken pis kokudan bahisle Amerika’nın bu yanlıştan dönmesi gerektiğine  sert bir dille işaret etti. Siyasetçi bir kimliğim olmaması  ve  mesleğim gereği halkımızın içinden birisi olmam  hasebiyle kötü  kokuların sadece Amerika’dan gelmediğine sık tanıklık yapıyorum.

 Geçtiğimiz  yıl bu köşeden diyanet gibi önemli  bir kurumumuzdan gelen  ve ses getiren pis kokularlardan bahsetmiştim. Bu kokular günümüzde birbirine karışarak  o kadar çok kurumumuzdan yayılıyor ki,  sıklıkla  burnumuzu tutmak zorunda kalıyoruz.

 Atalarımızın güzel sözü çoktur. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.

 Son 15 yılda kat ettiğimiz  mesafeyi görünce yapılan hataları yolsuzlukları ve sağdan soldan gelen pis kokuları hissetmemize rağmen  bilerek yada bilmeyerek sessiz kalabiliyoruz.

 Bu sessizliğe sebep olabilecek  içerden dışardan  çok ihanet var.  İhanet mimarlarının bir kısmı açık ve biliniyor. Kriptoları çözmek ise zaman ve kaliteli zemin istiyor.

 Ağızlar torba olmadığı için büzülmüyor.  Ağızdan dökülenleri dedikodu kazanında pişirerek  ortaya çıkan ucubelerden doğruya ulaşmak da oldukça zor . Yanlış yapanlar er geç açığa çıkacak  . Nitekim de çıkıyorlar.

 Özellikle belediyelerimiz ki, halkımızın birebir muhatap olduğu kurum. Buralarda dönen dolapların sayısı haddi ve hesabı konusunda yazılmayan kalmadı.

 Geçen haftaki makalemde bir önceki başbakanımızın bir cümlesini hatırlatmıştım. Okurlardan çok sayıda dönüş yaparak bu konuyu  biraz açmam istendi.

  Hatırladığım kadarı ile konu şöyle idi.  Kamu yönetiminde bulunan memur amir tüm çalışanlardan talep edilen ve zorunlu olan  mal bildirim beyanı gibi  bir belgenin , hazırlanacak olan  şeffaflık paketine bir madde eklenerek  üst düzey siyasi parti yöneticilerinin  de mal bildiriminde bulunması  istenecek ve mal bildirimi süreleri de 5 yıldan iki yıla indirilecekti.

Çok önemli bir çalışma ama  nerde o cesaret. Konu apar topar kapatıldı ve sanırım sümen altına değil kilitli sandıklarda unutulmaya terk edildi.

 Kokunun ecele faydası yoktur dostlar. Hiç ölmeyecekmişiz gibi çalıştığımız dünyada yarın ölecekmişiz gibi yaşamayı  becerebilmeliyiz. Yoksa daha bu dünyada acısı fitil fitil burnumuzdan gelir.

 Mevcut iktidarımız   gerçekten devrimden ötesini yaparak bu millete soluk aldırdı.   Metal yorgunlarını, gözünü servet şöhret ve şehvet hırsı bürümüş  maskeli liboşların kamburunu üzerinden atmayı başaramazsa   geldiği gibi, gümbür gümbür de gider. Bu millet racon kesmesini çok iyi beceriyor.

 Nerde ANAP? Nerede DYP ve Nerede SAADET ve DSP?

 Hepsi ömrünü tamamladı ve siyaset mezarlığındaki yerini çoktan aldı.

 Aslında CHP de ömrünü çoktan tamamladı da, mumyası makyajlanarak ikide bir pudralanıp  canlandırılarak yeniden sahneye sürülüyor.

 Ak parti de belki diğerlerinin akıbetini yaşayacak.  Ancak daha yapacağı çok şey var ümmet adına.

 Dünya mazlumlarının hamisi  olmaya  devam etmeli. Sessiz yığınların sesi ve kimsesizlerin kimsesi olma misyonunu sürdürmeli.

 Maddi kalkınmada gösterdiği başarıyı manevi kalkınmada da göstermeli. Sırf bu eksiklikleri tamamlamak için de olsa  İçinde barındırdığı cürufu def ederek etrafına yayılan  pis kokulardan ivedilikle kurtulmalı.

 Ben muhbirlik yapacak bir misyon adamı değilim. Sıradan bir vatandaş olmama  rağmen  kulaklarımla işittiğim o kadar çok yanlış var ki ,haklı olarak cambaza bak yerine aman dikkat diyorum.

 Aman dikkat. İçimizde  o kadar çok zıtlıklar iç içe barınıyor ki, gölgemizden çekinir olduk.  Bir dostumun sözüdür.” Ali  hocam partimizdeki insanları tanımakta zorlanmaya başladım. Birbiri ile kuzu sarması olan kardeşlerim yönlerini döndüklerinde birbirini o kadar çok yeriyor ki şaşırıp kalıyorum.”

 Bunun adı en hafifi ile riyadır. Riyakar insandan bu memlekete ve bu millete zarardan başka fayda gelmez. 

 AÇ TAVUK RÜYASINDA MISIR GÖRÜR

 Müzmin muhalefet halk partisinin bir yetkilisi rüyasında darı gören aç tavuk gibi  bugün seçim olsa İstanbul’u alırız demiş. Gülermisin  ağlarmısın. Bu millet aklını kullandığı sürece sizin cemaziyelinizi unutmaz ve size rey vermez.

 Bunu adınız gibi bildiğiniz için de kesilmiş umudunuza can simidi olur mu acaba cinsinden yerli olmayan arayışlarınız devam ediyor. Birlik ve bütünlüğümüze düşman olan tüm odaklar umudunuz olmuş.

  Bu kafa ile devam edin. İktidara yaklaşmak şöyle dursun giderek erimeye mahkumsunuz. Ana muhalefet  misyonu ile ülkemiz adına yapabileceğiniz o kadar hayırlı hizmetlerde size bir türlü nasip olmuyor ve olmayacak.

 Rahmetli Erbakan hocamızın ana muhalefet  gücü olmadığı halde Demirel ve Ecevit’e  ülkemizin geleceği adına kök söktüren projeleri  , meclisteki bütçe konuşmaları  ve yaptığı muhalefet ile tüm engellemelere rağmen halkımızdan kazandığı teveccüh bunları bir düşünseniz ne güzel olur.

 Nerde bu akıl nerde bu feraset.

 Devletimizin kurulduğu yıllarda milletin size umut bağlayarak verdiği  görevi  nasıl yüzünüze  gözünüze bulaştırdığınız ve halkımıza reva gördüğünüz zulümleri biz unutmadık ve unutturmayacağız da.

 Ya bu kafayı değiştirirsiniz ki bu bana göre imkansız. Ya da daha çok rüya görür rezil rüsvay olmaya devam edersiniz.

 Bugünlük de bu kadar. Kalın sağlıcakla.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar