Abdulbaki GÜNIŞIĞI

Abdulbaki GÜNIŞIĞI

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜKLERİMİZ ÇALIŞIYOR MU?

Bir televizyon kanalında seyrettiğim haber bu yazıyı yazmama sebep oldu. Aslında daha önce de yazmak istemiştim. Belediyelerimizin çalışmalarını takdir ve yeri geldiğinde tekdir ediyorum. Fakat park ve bahçeler mevzunda bir kıyaslama hiç yapmadım bu güne kadar. Fakat yapmamın iyi olacağı kanaati bu haber ile bende oluştu.  Bu fırsatı da işte bu haber kanalı vermiş oldu.

Bu haberde İstanbul’un bir ilçesinde iskiye ait 20 dönümlük bir arazide, yıkım yapılarak yerine bir park yapılacağı, üçyüz adet yeni ağaç dikileceği en az üç dakika anlatıldı. Bu haberi yapan muhabir bu parka, mega park demeyi de ihmal etmedi. Bu haberi seyreder iken bizim park ve bahçeler müdürlüklerimizin iyi çalışamadığı aklıma geldi!. Bizde böyle mega parklar yoktu! Yirmi dönümlük mega park yapamayan belediyemi tenkit edeyim dedim!

 Maraşımızın merkez ve ilçelerinde yirmi dönümlük kaç tane park var bilmiyorum. Sayısı ellinin üzerindedir. Bizler o İstanbullunun mega park dediği alanlara park dahi diyemiyoruz bizim için onlar sadece birer su damlası. Aksu televizyonumuzun maraşımızın parkları ile ilgili bir haber yapmasını istiyorum. Hiç vakit kaybetmeden. Her zaman belediyelerimizin yaptığı her türlü hizmeti beğenmeyen ve tenkit edenlere de bu haber ile bir kıyaslama imkanı verilmiş olur bence.

  İstanbuldaki 20 dönümlük bahçecik’e mega park diyen muhabire, bizim ilçelerimizdeki parkların girişlerinin dahi 50 dönüm olduğunu göstermeliyiz. Bizim güya çalışmayan belediyelerimizin, her biri ikiyüz dönümden fazla onlarca parkı maraşımızın hizmetine açtığını bütün Türkiye görmeli. Belediyeciliğin ve park yapmanın ne demek olduğunu bütün Türkiye ye göstermeliyiz. Nerede ise beş yüz dönüme ulaşan büyüklükteki parklarımız ile bence Türkiye de bir benzerimizin olmadığını herkes görmeli.

 Yazımın başlığında yaptığım kinayeden dolayı belediyelerimiz beni bağışlasın. Fakat inanın yirmi dönümlük bir park ‘çık için dakikalarca haber yapılıyor. Bizim belediyelerimizin parklarının toplamı binlerce dönümü geçmiştir. Maraş’ımız Türkiyemizin en yeşil şehri haline eski ve yeni belediye çalışanlarımızın gayretleri ile gelmiştir. Ana ve ara yollarda birbirinden güzel çiçeklikler ayrı bir güzellik.

 Özellikle ana yollarımızda ki çiçekler ile yapılan güzel çalışmalar insanın trafikte gözünü almakta ve dikkatini dağıtacak kadar ilgisin çekmektedir. Antep istikametinde gider iken bir gün, arabamı kenara çekerek orta refuje çıkıp laleri ellerim ile sevdim. Bu kadar çok ve güzel dizilmiş laleleri dikenlere dua ettim. Cennet gibi bir şehirde yaşıyoruz fakat televizyon kanallarımızın hiç dikkatini çekmiyor bu çalışmalar. Belediyelerimiz çalışıyorlar ise inanın en çok takdiri hak eden kurumlardan biriside Park ve Bahçeler müdürlüğümüzdür. Eski Müdürlerden ve şimdi 12 şubat belediyemizin başkan yardımcısı ve taş merakı ile maraşımıza büyük hizmeti dokunan Burhanettin Türk kahramanı beyi hatırlamak lazım derim. Ondan sonra bayrağı devir alanlar da bu güzelliklere güzellik katmışlardır.

 Büyük şehir belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz maraşımıza güzel ve büyük park ve bahçeler yapmaktadırlar. Bu hizmetlerinin daha da çoğalarak devam etmesini arzu ediyoruz. Yapanlar ve düşünenlerden Rabbim razı olsun. Biz razıyız. Vesselam.

Önceki ve Sonraki Yazılar