Özdemir’in Konuşmalarının ipuçları

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Sayın Ahmet Özdemir dün kentte ki basın mensupları ile bir araya geldi.

Özel bir işim nedeniyle toplantıya katılamadım. Ancak gazeteci arkadaşlarımın yaptığı haberleri ve sosyal medyada paylaştıkları notlardan edindiklerimle bu köşe yazısını yazarak konuşmalarının ipuçlarını aralamaya çalışacağım.

Öncelikle basın mensuplarıyla kurduğu sıcak ilişki, samimi ifade ve üslubuyla iltifatı hak eden bir siyasetçi. Her ne kadar benim özel olarak “bir kahrım” söz konusu olsa bile, gerçekten severim. Çünkü “saygı noktasında” en ufak olumsuz bir davranışına şahit olmadım.

**

Konumuza dönecek olursak;

15 Temmuz hain ve kahpe darbe girişimi sonrasında süreci çok iyi yönetti.

Bir aydan fazla süren demokrasi nöbetlerinde tam kadro meydanlardaydı.

Diğer siyasi parti yöneticileri ile kurduğu samimi diyalog ile toplumdan takdir kazandı.

Düne dönecek olursak;

Devlet kurumlarından FETO terör örgütü elemanlarının temizlenmesi noktasında çok titiz bir çalışma yapıldığını özellikle vurgularken bunun kriterlerini de açıkladı.

Öyle ki; 17-25 olayları milat kabul edilmiş. O tarihten sonra Okul, Dersane,  Sendika, Bank Asya ve terör örgütünün kullandığı Bylock haberleşme sistemini kullananlar tespit edilmiş ve bu insanlar açığa alınmış, soruşturmalar yapılmış buna göre de neticelendirilmiştir.

Ayrıca feto meselesinde sosyal medya ayağı da boş bırakılmamış, bu platformlarda yazıp çizenler içinde 17-25 tarihi önem arz ediyor. Bu tarihten sonra feto terör örgütü ile ilgili övücü palyaşım yapanlarda süzgeçten geçirilmiş. Örgütle bağı olanlar hakkında da soruşturmalar açılmış.

Açıklamalarından anladığımız eğitim, adliye, medya, sendika, finans ayakları dahil hayatın her alanında gördüğümüz bu teröristlerle ilgili ciddi çalışmaların yapıldığı, yapılıyor  olması devlete güven duymamıza yol açmaktadır.

Devlet ve devlet adına iş yapan Hâkim ve Savcılarımız kılı kırk yararak haksız bir mağduriyetin önüne geçmeye azami dikkat etmektedirler. Bu sebepten dolayı süreç yavaş işleyebilir, beklemekte fayda vardır diye görüşlerini açıklıyor İl Başkanı Özdemir.

**

Sonuç olarak;

Bütün Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da OHAL kanunları uygulanıyor. Devlet insan hak ve özgürlüklerini dikkate almakta ve bu yönde de büyük çaba sarf etmektedir.

Bize düşen ise sabırla beklemek olmalıdır.

Değerli İl Başkanı Ahmet Özdemir, basınla yaptığı bu toplantıda akıllara takılan sorulara cevap verdiği gibi açıklamalarıyla da kamuoyunu rahatlattı.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar