Özbolat’ın “Yurt”u!

 

Chp Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Durdu Özbolat efendi bulduğum siyasetçilerden…

Sözleri çoğu defa isabetli ve yerinde…

Örneğin geçtiğimiz günlerde “Chp-Kahramanmaraş denklemi”nden söz ederken önemli şeyler söyledi. Önümüzdeki (şayet bir tren kazasına kurban gitmezse!) muhtemel büyükşehir belediyesi seçimlerine yönelik olarak Chp’nin izleyeceği siyasetin ipuçlarını verdi.

Tabi bunları kendini Ak Partili vekillere kilitlemiş medyamız pek görmedi. Ne köşe yazarları yorumladı, ne de haber olarak internet medyasında yer aldı.

Devam edelim;

Chp’nin büyükşehir belediyesi seçimlerinde şansı olmadığını ve bunun için Chp olarak Ak Parti’nin karşısındaki en güçlü adayı destekleyeceklerini açıkça belirtti. Buda demektir ki büyükşehir belediye başkalığı seçimlerinde bir (farklı bir aritmetik ortaya çıkmazsa) “Chp-Mhp kalisyonu” ortaya çıkacak.

Sayın Özbolat aslında etkili bir isim. Keşke Kahramanmaraş’a daha fazla zaman ayırıp yerel anlamda daha fazla muhalefet yapsa!

Keşke sahip olduğu imkanları(!!) seçmenlerinin ve Kahramanmaraş’ın çıkarlarına kullansa!

***

Biliyorsunuz Sayın Özbolat’ın bir ulusal gazetesi var. “Chp’nin gazetesi” dense de bal gibi Özbolat’ın…

Beklentilerin altında kalmış olsa da kuruluş amacı “Muhafazakar Ak Parti Hükümeti”ne karşı “muhalif” ve “ulusalcı” bir yayın politikası izlemek.

Ama büyük paralar harcayarak gazete kuran Özbolat yanlışı baştan yaptı. Gazetenin başına çok sivri bir ismi getirdi. Merdan Yanardağ gibi radikal bir ismi değil de daha ılımlı ve tüm toplum tarafından tanınan ve benimsenen bir ismi getirseydi daha inandırıcı ve de etkisi bundan çok daha fazla olurdu.

Peki kimdir Merdan Yanardağ?

Merdan Yanardağ, radikalinde ötesinde “uç” bir isim. Bir zamanlar, “Terör örgütü Pkk’nın yayın organı” olarak bilinen Özgür Gündem Gazetesi’nin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. O zamanlar Özgür Gündem, Türkiye Cumhuriyeti’nin aleyhine yaptığı yayınlarla adından sıkça söz ettiriyordu.

Daha sonraları O’nu Tuncay Özkan’la birlikte Kanaltürk’te gördük.

Ve son olarak Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni…

***

Halep’i kuşatan muhalifler Esed’in askerleri tarafından geri püskürtüldü. Bu durumu sevinç çığlıklarıyla karşılayan tek “Türk gazetesi” Sayın Özbolat’ın gazetesi Yurt oldu.

“Halep Kurtuldu” başlığıyla verilen haberde; “Suriye’de emperyalistler ve gericiler yenildi” deniyordu.

Hadi Ramazana rağmen oluk oluk Müslüman kanı akıtan Esed’e verilen desteği Yurtçuların “mezhep dayanışması”na bağlayalım!

Hoş karşılamasak bile görmezden gelelim…

Peki “gericiler” ne anlama geliyor?

Eli kanlı ve kendisi bir Nusayri (Arap alevisi) olan Esed ilerici, O’nun karşısında olan Sünni Müslümanlar gerici öyle mi?

Bunu benim nazarımda Durdu Özbolat söylemiştir…

Chp söylemiştir, bir Chp’li söylemiştir.

***

Böylece “Chp zihniyeti”nin yıllardır Türkiye’deki mütedeyyin insanlara bakış açısını bu kez Halep Sokakları’nda gördük!

Doğrusu şaşırmadık!

Dahası;

Emine Erdoğan’ın Burma gezisi sırasında yanındaki başörtülü gazetecilerle verdiği fotoğrafı hedef alarak “Yeni Türkiye bu mu?” diye sormuş!

Anlaşılan o fotoğraf kudurtmuş “Yurt’çular”ı..

Evet, bu kardeşim, işine gelirse…

***

Gerçi, başında Merdan Yanardağ’ın bulunduğu Sayın Özbolat’ın gazetesine de bunlar yakışır zaten! Yıllardır, Zerdüşt-ateist-Marksist bölücü örgütün yayın organlarında yöneticilik yapmış bir adamın başında olduğu gazeteden zaten daha iyisi beklemezdi.

Aferin böyle devam…

Böyle devam edin ve Sayın Özbolat, sizinde söylediğiniz gibi bu memleketten daha fazla oy beklemeyin. Hani; “Hedefimiz Kahramanmaraş’tan iki milletvekili çıkarmak” diyorsunuz ya..

Bu kafayla onu da zor çıkarırsınız.

ZOR!

***

Mübarek ramazan ayını uğurlamanın hüznü içersindeyiz. Önümüz bayram. Bu vesile ile şimdiden bütün Alem-i İslam’ın mübarek Ramazan bayramlarını tebrik ediyor ve bayramın Suriye’de, Arakan’da ve Dünya’nın çeşitli yerlerinde akan Müslüman kanlarının durmasına vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Hep birlikte, barış ve kardeşlik içinde daha nice Ramazanlara ve bayramlara erişmek dileğiyle…

Sevgi ve muhabbetle kalın.

Önceki ve Sonraki Yazılar