Onikişubat Belediyesi Ve Başkan Mahçiçek

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraş’ta bir dönem Merkez Belediye Başkanlığı ve bir dönemde Milletvekilliği yapmış, siyasi tecrübesi olan bir isim.

30 Mart seçimleri ile birlikte kurulan iki metropol ilçeden biri olan Onikişubat Belediye Başkanı seçilerek siyasete hızlı giriş yapan Hanefi Mahçiçek toplumla kurduğu sosyal ilişki nedeniyle de güçlü bir siyasetçidir.

Dün Belediye Meclis toplantısına katıldık. Toplantı öncesinde daha önce de Özel Kalem Müdürlüğü yapan Mustafa Duymaz’ı ziyaret ettik. Hayırlı olsun dileklerinde bulunduk. Daha önce de bu görevi ziyadesiyle yapan Mustafa Duymaz’a başarılar diledik.

**

Onikişubat Belediyesi büyük oranda kadrolaşmasını tamamlamıştır. Çok yakında yapması gereken rutin işlerin dışında o bölgede toplumu rahatlatacak projeleri de Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hayata geçirmeye başlayacağını ümit ediyorum.

Başkan Mahçiçek tecrübesi ve Ankara’da etkin çevresi nedeniyle de ödenek sorunu çözeceğini düşünüyorum.

**

Belediye Meclisinden sonra Başkan makam odasında bizleri çaya davet etti. Belediye meclis üyeleri ve toplantıyı takip eden basın mensupları ile sohbet edildi. Gazetecilerin görüş ve önerileri soruldu.

Başkan Mahçiçek yeni kurulan bir Belediye olarak, öncelikli sorunların olduğunu ve en önemlisi de bu bölgede yaşayan insanların ihtiyaçları ve önceliklerine göre çalışmalar yürüteceklerini daha açık ifade ile Belediyeyi birlikte yöneteceklerini dile getirdi.

**

Trafik sorunu ile ilgili dile getirdiğim mesai saatleri ile ilgili konuştuklarım genelde kabul gördü.

Benim önerim ise; “Kahramanmaraş’ta kamu kurumlarının mesaiye saat 09.00’da başlamalarıydı. Çünkü Kahramanmaraş’ta trafik saat 6.30 ile 8.30 arasında tıkanıyor ve akşamda saat 17.00 ile 18.00 arasında bir sıkışıklık söz konusuydu.

Mesai saatlerinde yarım saat yada bir saat oynanması kent içindeki trafik sıkışıklıklarını büyük oranda çözecektir.”

Yaz saat uygulamasına geçildiği aylarda mesainin kamu kurumlarının özelliklerine göre değiştirilmesinin ne sakıncası olabilir ki? Yani Valilik, Milli Eğitim, Nüfus, Tapu, Belediye gibi kurumlarda ki bu mesai değişikliklerinin kent içi trafiğinin sıkışıklığının aşılması için bir önlem noktasında adım atılması o kadar zor mu?

Kahramanmaraş Türkiye’nin tam orta noktasındadır. Van ile Edirne arasındaki saat farklılıkları vardır. Bizde ise tam ikisinin ortası bir saat söz konusudur. Kahramanmaraş Valisinin alacağı bir karar ile bu sorun çözülür.

Bu konuda bir adım atılmasını bekliyoruz.

İnşallah sesimizi duyan birileri çıkar!...

Önceki ve Sonraki Yazılar