On İki Şubat Belediyesi Etkinlikleri İle Aile Kurumuna Sahip Çıkıyor

On İki Şubat Belediyesinin geçenlerde dikkatimi çeken bilboardlarda bir reklamı vardı. “ Aile Akademisi başlıyor. İletişim Ailede Başlar konferansları” diye. Daha önce de Kent Konseyi böyle bir eğitim etkinliği yapmak istemişti fakat nasip olmamıştı. Şimdi On İki Şubat belediyemizin bu güzel hizmetini görünce meraklandım, bu etkinliği özellikle görmek istedim.

Necip Fazıl Kültür Merkezi salonunda yapılan etkinlik; İletişim Ailede Başlar ekibinden iki hanımefendi müthiş bir performansla eğitim sunumlarını yaptılar. İzleyici olarak sadece ben değil, katılan herkes yeni şeyler öğrendiğine inanıyorum.

Orada şu gerçekle yüzleştim; aslında bize doğru gelen nice yanlışlarımız, yanlış gelen nice doğrular varmış. Buraya gelen katılımcıların çoğu evlilik günü almış insanlardı. Çiftlerdi yani. Çok önemli bir nokta yakalanmış. Yola çıkmadan tedbir alınmak istenmiş.

Şimdi şöyle bir düşünelim; gerçekten belediyecilik nedir diye? Park yapmak yeter miydi sahiden? Yani o parktaki insanlar mutlu değilse insan daha da üzülür! İşte Avrupa ve gelişmiş ülkeler bu tür hizmetlere sosyal belediyecilik diyor!

Başkan Mahçiçek program boyunca hep izledi ve takip etti! etkinlikle ilgili olarak, kendisi ile yaptığımız görüşmede; "Bizim için bir aile bir ailedir! Aile kurumu çökerse her şey bozulur! Bir çocuğun annesiz ya da babasız büyümesini istemeyiz! Eğer ki bir aile dağılıyorsa hepimiz sorumluyuz! İşte bu sebep bile bizi harekete geçirdi. Araştırdık ve örnekleriyle mukayese ederek ve ders içeriklerini ihtiyaçlara göre belirleyerek yola çıktık. Kahramanmaraş’ta bir ilki yapmak elbette önemli ama bizim için daha önemli olan içimize sinmiş olması ve bir ihtiyacı karşılamak. Sadece On iki Şubat Belediyesi sınırları değil tüm Kahramanmaraş’lı hemşehrilerimizi bekleriz!" dedi.

Bu arada nikahlanan herkese On iki Şubat belediyesi tarafından “İletişim Ailede Başlar”  kitabı da hediye ediliyor. O eseri de inceledim. Hakikaten çok profesyonel ve ince bir çalışma sonucu ortaya çıktığı, sorunlara nokta atışlarla çözümler sunulduğunu gördüm. Yazarı da tüm Türkiye'nin tanıdığı hemşehrimiz Fatih Akbaba hocamız.

Hem aile akademisini, hem de bu eseri şehrimize kazandırdığı için, On İki Şubat Belediye Başkanımız sayın Hanefi Mahçiçek beye teşekkür ediyoruz.

Evlatlarını evlendirecek çağına getirmiş anne babalar içinde bu tip eğitici etkinlikler yapılır ise çok faydalı olacağına inanıyorum. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demişler.

İletişim Ailede Başlar kitabını Maraşlılarla buluşturan belediye başkanımız Sayın Hanefi Mahçiçek başkanımıza ve bu eseri ülkemize ve insanlarımıza kazandıran hemşehrimiz sayın Fatih Akbaba’ya bu vesile ile teşekkür ederiz.

Selam sevgilerle.

Önceki ve Sonraki Yazılar