Okullarımızda Ders Zili Çalarken!

Milli Eğitim Bakanlığı iktidar aynı olmasına rağmen neredeyse her bakan tarafından eğitim noktasında yeni tarz ve modeller denenmekte en iyi denilecek bir eğitim modeli üzerinde yoğunlaşılmaktadır.

Bu denemelerin ve getireceği sonuçların tamamen yansıması ancak 10 yıl sonra ortaya çıkacaktır. Bu değişikliklerin getirdiği sıkıntılar günü birlik sıkıntılar olarak ortaya çıkmakta ve bir şekilde de sorunlar aşılmaktadır. Başarı odaklı değerlendirmeler için daha uzun yıllara ihtiyaç vardır. Ancak ilk ve orta öğretimde ders kitaplarının devlet tarafından karşılanması takdire şayan bir uygulamadır. Şimdi o kitapların yerini akıllı tahtalar ve tabletler almaya başladı.

8 Eylül 2014 Pazartesi günü Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Emin Akkurt, basının karşısına çıkarak, yeni eğitim ve öğretim yılı ile ilgili bilgiler verdi, basın mensupları ile tanıştı.

Göreve atandığı iki aylık süre içinde Kahramanmaraş’ın eğitimi ile ilgili çalışma yaptığı ve ortaya bir eylem planı çıkardığı ve bu eylem planını basın mensupları ile de paylaşması bizleri memnun etti.

Konulara hakim, açık sözlü, samimi bir üslup ile konuşan yeni Milli Eğitim Müdürünün başarılı olması için bizlere de görevlerin düştüğünü biliyoruz.

260 bin öğrencinin, 12500 öğretmenin 900 farklı yerlerde bulunan okullarda eğitim verildiğini düşündüğümüzde, sorunların da olmasının mümkün olduğunu kabul ediyoruz. 784 farklı merkezde 25000 öğrencinin taşındığı bir kentte eğitim noktasında sıkıntıların yaşanması da normaldir. Önemli olan idarenin sorunlara anında vakıf olması ve çözümü noktasında irade ortaya koyabilmesidir. Bu iradeyi yeni yönetimde görebiliyoruz.

Ders zilinin bu gün çalındığı 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyoruz. Kahramanmaraş eğitim ordusuna yeni katılan öğretmenlerimize de hoş geldiniz diyoruz.

Haydi hayırlısı. Ders zili çaldı.. huzurlu bir dönemin başlamasını ve bitmesini arzu ediyor, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyoruz….

Önceki ve Sonraki Yazılar