Abdulbaki GÜNIŞIĞI

Abdulbaki GÜNIŞIĞI

Mustafa Coşkun Kale Göksun’un Efsane Adayı

Mustafa Coşkun kale bey Göksun’un yetiştirdiği nadir değerlerden birisidir. Bir önceki seçimde MHP den belediye başkan adayı gösterilmiş ve onbeşbinin üzerinde oy almıştır. Önümüzdeki yerel seçimlerde ise kendisine Ak partiden aday olması teklifi götürülmüş, ikna edilmiş ve aday olması sağlanmıştır. Göksun’a hizmet edeceğini bilen Göksun’un değerli insanları kendisinden bu vazifeyi üstlenmesini istemiş ve Coşkun bey umumun isteği üzerine bu vazifeyi deruhte etmeye, verilen işten kaçmamaya karar vermiştir.Mustafa Coşkun beyin bu kararını tebrik ediyor ve Göksun’umuza hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Mustafa Coşkun bey kimdir, necidir bu hususta tanımayan yok gibidir. Göksunlu onu ve ailesini ezbere bilir. Fakat usul yerini bulsun diye bu çok tanınan ve sevilen insan hakkında bildiğimiz hususları paylaşalım.1956 Göksun doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Göksun da, lise eğitimini ise Kahramanmaraş ve Ankara da tamamlamıştır.Ankara üniversitesi veteriner hekimliğini 1979 yılında bitirmiş ve 1988 yılında ise işletme ekonomisi üzerine doktorasını yapmıştır.Yurt dışında başta Fransa olmak üzere Hollanda, Çekoslovakya ve Almanya da hayvancılık ve kırsal kalkınma üzerine çeşitli araştırma ve çalışmalar yapmıştır. Bu süre içinde akademik dünyada kabul gören 7 adet makalesi yayınlanmıştır. Daha sonra tarım bakanlığında daire başkanlığı ve müşavirlik olmak üzere çeşitli hizmetlerde bulunmuştur. İyi derecede Fransızca bilen Coşkun Kale bey ayrıca iktisat fakültesini de bitirmiş ve vatan hizmetinde faydalı olmak için okumuş , okutmuş ve hala kitaplar ile iç içe , köy köy gezerek memleket hizmetine devam etmektedir. Hayatını daima hizmet düsturu üzerine kurmuş olan bu kardeşimiz bu gün bu birikimleri ile, gerçek belediyecilik yapacak donanıma sahiptir. Bu alt yapı Coşkun Kale beyin, sadece Göksun içinde değil , köylerinde ihtiyacı olan hayvancılık ve kırsal kalkınma meselelerinde birinci derecede faydalı olacağının göstergesidir.

Sayın Kale Göksun orta tepe köyünden Sevgi Dağıstanlı hanımla evli olup bir oğlu ve bir de kızı bulunmaktadır. İyi bir aile reisi olan Coşkun bey,huzurlu insanların mensubu oldukları topluma hizmet edebileceklerinin bir misalidir. Evinde huzursuz olan bir kişinin, dışarıya huzur vermesi ve hizmet etmesi düşünülemez dahi. Temel olan ailedir ve ailesinde huzurlu ve başarılı bir kişi, mensubu olduğu topluma bu hususiyetini de yansıtır.

 Ailesinden ve yakın çevresinden tam destek alan Mustafa Coşkun Kale beyi tebrik ediyor, çıkmış olduğu bu vazife adaylığının memleketimize ve özelde Göksun’umuza hayırlı olmasını Cenab-ı Hak tan diliyorum. Rabbim yar ve yardımcısı olsun. Vesselam.

Önceki ve Sonraki Yazılar