MUHASEBECİLERDE TANSİYON YÜKSELİYOR

Öncelikle  “MUHASEBECİLERİN SEÇİM HEYACANI” başlıklı yazıma, teveccüh gösteren ve çok sayıda yorum gönderen dostlara teşekkür ediyorum. Farklı fikirlerinin ve yorumlarının mutlaka ilgililerce değerlendirildiğini düşünüyorum.

Bilindiği üzere Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler odası, yeni yönetimini belirlemek üzere 30 Mayısta sandık başına gidecekler. Seçim günü yaklaştıkça

Muhasebecilerin heyecanı artmakla beraber tansiyonları da yükselmektedir.

Önceki seçimlerden farklı olarak bu defa adaylar yönetim grubu olarak ya da bağımsız aday olarak seçimlere girebileceklerdir. Dolayısı ile aday gruplarda ki sıralamalarda çok büyük ehemmiyet arz edecektir. İlk sıradaki adayların seçilme şansları çok yüksek olurken, son sıradaki adayların beklide seçilme şansı hiç olmayacaktır.

Toplam 435 üyesi olan odanın, oy atmaya 300 civarında üyesinin katılacağı tahmini öngörülürse, 60 oy alan bağımsız bir adayın rahatlıkla seçilme şansı olabilecektir.

Yeni sisteme göre iktidar olmak artık cepte keklik değildir. Bu günkü dağılıma göre yönetime beşte beş adam yerleştirmek artık mümkün olmayacaktır.

İşte bu nedenle adaylar aylar öncesinde çalışmalarına başladılar. Adam adama markaj seçim gününe kadar devam edeceğe benziyor.

Eski oda başkanlarımızdan sayın A. Kadir GÜZELDEMİRCİ ve arkadaşları Halit ALCI, A.Kadir ŞİMŞEK ilk adaylığını açıklayan grup oldular.

Karşısına ise halen oda başkan yardımcılığını yapan sayın Arif ŞEN,  mevcut oda başkanı sayın Mehmet GÜMÜŞER in de desteğini alarak, Abdurrahman ÜZÜM, Abdullah KALIN ve Lutfi KÖSE ile birlikte yönetme talip odluklarını açıkladılar.

Daha sonra aday gruplarınca, aday sıralamalarında son sıralar önerildiği gerekçesi ile, sayın Atilla SARIYILDIZ ı bağımsız aday olarak seçim arenasına girdiğini görüyoruz.

Atilla SARIYILDIZ, halen Piserro Atlas Giyim Sanayi A.Ş. de  Muhasebe yönetmeni olarak görev yapıyor. Hayat mücadelesini “ Huzur, dürüstlük, erdem, fazilet ve başarı düsturu ile çalışmak “ şeklinde özetliyor.

Çok ciddi şekilde seçimlere hazırlandığını gözlemleniyor. 10 Mayıs ta  12 Şubat parkı, Konak restaurantta seçim istişare toplantısı yapmak için meslektaşlarını davet ediyor.

Yaptığı yoklamalarda yetmişin üzerinde bir oy alabileceğini tahmin ediyor. Yeni sisteme göre eğer bu sayıya ulaşabilirse rahatlıkla yeni yönetimde yerini alabilir. Eğer umduğu oyu SARIYILDIZ alabilirse, “MUHASEBECİLERİN FAKIBABASI” sı olabilir. Seçim yoklamaları her zaman doğru olmayabilir insanı aldatabilir. Fakat her ne olursa olsun diğer adayların SARIYILDIZ ı ciddiye almaları gerekiyor.

Eğer sandıklar açıldığında; Arif ŞEN - 2 ,  GÜZELDEMİRCİ – 2  ve SARIYILDIZ – 1  olarak sonuç gerçekleşecek olursa, burada SARIYILDIZ kilit adam olacaktır. Böyle bir sonuçta Atilla SARIYILDIZ ın belirleyeceği grup iktidar olabilecektir. Böyle bir durum ortaya çıktığında nasıl bir tavır alacağını sorduğumda, “ Grupların hangisi toplamda daha fazla oy almışsa o grupla çalışmam daha etik olur”  diye cevapladı.   

Sayın Atilla SARIYILDIZ ın bağımsız adaylığı bu seçimlere renk ve güzellik katmıştır.

Medeni demokratik cesaretinden dolayı kendisini kutlarız.

Bilindiği üzere Adaylarımızın hepsi birbirinden kıymetli arkadaşlarımızdır. Hepsine bu seçimlerin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Selam ve sevgilerle,

Önceki ve Sonraki Yazılar