Z. Abidin KIYMAZ

Z. Abidin KIYMAZ

Mhp Erbakan Ve Destici

Fenerbahçe taraftarları ‘Galatasaray’dan Sneijder Muslera ve Beşiktaş’tan Demba Ba Fenerbahçe’de olsa Avrupa kupasını alırız’ gibi değerlendirmede bulunuyorlar. MHP’ye gönül vermiş duayenlerde’ Fatih Erbakan, BBP’den Mustafa Destici ile birlikte ‘ Milliyetçi Muhafazakârlar MHP şemsiyesi altında güçlü bir ittifak görüntüsü oluşturarak seçime girerlerse başarılı olurlar’ diyenler oluyor.

Yakın siyasi tarihi iyi bilen birisi olarak bende Fatih Erbakan’ın Konya’dan, Mustafa Destici’nin Keçiören bölgesinden liste başı olduğu ikinci sıra Turgut Altınok bulunduğu liste gibi Kayseri, Erzurum, Erzincan, Elazığ, Malatya, Antep, Maraş, Adıyaman gibi yerlerde benzer listelerle MHP’nin büyük sıçrayış yapıp oyunun artacağını görüyor ve biliyorum. Peki, bizim gördüğümüzü MHP lideri Devlet Bahçeli görmüyor mu? Tabi’i ki görüyor fakat Bahçeli bu genel seçimde böyle bir uygulama ile Fatih Erbakan’ın ve BBP’nin katkılarıyla AK Partiden yaklaşık %8-10 civarında bir oyunun MHP’ye akmasıyla oluşacak çalkantıyı gördüğü için buna yanaşmıyor. İşte sayın Bahçelinin AK Partinin %8-10 civarında oy kaybettiğinde neler olacağını gördüğü öngörülerden bir kaçı…

1-Borsa tepe takla olur.

 2-Döviz kuru alt üst olur

3-AK Partide ilk etapta yeniçeriler baş isteyecek, çözüm süreci askıya alınacak

4-Üçüncü boğaz köprüsü ve İstanbul’a 3.uluslararası havaalanı projesi sekteye uğrayacak, kanal İstanbul projesi 50 yıl ertelenecek, İzmir-İstanbul arası köprü ve yol meselesi hasıraltı olacak.

5-Pusuda bekleyen yargıçlar harekete geçecek olur olmaz çok sayıda tutuklamalar, siyasi yargılamalar, yüce divan vs. bir sürü kafamızı karıştıracak davalar ortaya çıkacak.

MHP lideri Devlet Bahçeli Milliyetçi bir lider olarak ülkenin böyle bir kargaşa ortamına girmesini tabi ki istemez.  İleri görüşlü ve ferasetlerine benimde hayret ettiğim 1100 delege bunun için liderlerine tam destek veriyor. Mevla’m Türk Milliyetçilerinin başından eksiltmesin böyle sorumlu davranan bir lider ve aynı istikrarla liderine sadakatle kongrede tam destek veren saf özverili delegelerimiz oldukça daha gidecek çok yolumuz

 BİZİMLE YÜRÜ TÜRKİYE

Önceki ve Sonraki Yazılar