Metin Doğan’ı dinlerken

Kahramanmaraş Ak Parti İl Başkanı Avukat Metin Doğan yaşam mücadelesinde cımalaya cımalaya, dişiyle tırnağı ile kazıya kazıya bu mevkilere gelmiş bir insan.

Metin Doğan, Kahramanmaraş’ın tanınmış ailelerine mensup biri değil. Bir köylü çocuğudur. Okurken belki de birden fazla iş de çalışarak, hem okumuş hem de çalışmıştır. Yani zengin ve varlıklı bir ailenin çocuğu olmadığını ifade etmeye çalışıyorum.

**

Dün Ak Parti İl Başkanı olarak Kervanhan Pastanesinde basın mensupları ile bir araya geldi. Gazeteci arkadaşların çeşitli konularda sordukları sorulara içtenlikle cevap verdi. Tabii esas gündem Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 26 Ekim’de yapacağı Kahramanmaraş ziyaretiydi.

Dersine iyi çalışmış, her konuda hakim, rakamlarla konuşan bir İl Başkanı portresi gördüm.

Kurumlar ile ilgili bilgi sahibi olan, nerde ne kadar yatırım yapılmış, yapılanlar ve devam edenler ile ilgili teknik bilgilere erişmiş ve bunları da rahatlıkla kullanan bir İl Başkanı portresi ile çıktı karşımıza.

**

Bilindiği gibi şu anda İl başkanı, yakınlarda İl Başkanlığı seçimi var. Ama anladığım kadarıyla da gönlünden Milletvekilliği de geçiyor. Şartlar kendi lehine geliştiğinde belki de İl Başkanlığına aday olmaz ve doğrudan Milletvekili aday adayı olarak çıkar halkın karşısına.

**

Sanırım yıl sonuna kadar ilçe kongreleri tamamlanacak ve en geç Şubat ayında ise İl Başkanlığı seçimi yapılacak.

Ak Parti 2015 seçimlerine bütün Türkiye’de teşkilatlarını yenilemiş ve dinç bir kadro ile seçimlere hazırlanmak istiyor. Büyük kurultay ise 2015 yılı Ekim ayında olur büyük bir ihtimalle.

**

Kendine güvenen, ne konuştuğunu bilen özgüveni yerinde bir İl Başkanı profili çizerek basının karşısına çıkan Metin Doğan, bundan sonra sık sık basın toplantısı yaparak, basını ve kamuoyunu da bilgilendirmek istiyor.

Bir şehirde medya ile ilişkileri iyi olan siyasetçi daha da başarılı olur. Basına uzak duran, basından köşe bucak kaçan siyasetçi ise bir süre sonra tarih olur.

**

26 Ekim Pazar günü Kahramanmaraş’a gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Özel ve kamu yatırımı olmak üzere toplamda  143 projenin açılışını yapacaktır.

Bu vesileyle Sayın Başbakan’a Kahramanmaraş’a hoş geldiniz derken, başarı grafiği artan Avukat Metin Doğan’a da siyaset yolunda başarılar dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar