1. YAZARLAR

  2. Ömer IŞIK

  3. Mazbata, Provokasyon ve Yumruk
Ömer IŞIK

Ömer IŞIK

Yazarın Tüm Yazıları >

Mazbata, Provokasyon ve Yumruk

31 Mart seçimlerinin ardından mazbatalar verildi. Bir taraftan da İstanbul’da kanuni itirazlar devam etmektedir. Öyle görülüyor ki bu seçim çok konuşulacak. Şaibelerin karıştığı bu seçimde, İstanbul en göze çarpanı oldu. Zira daha kanuni süreç devam ederken İmamoğlu, mazbatamı verin diyerek olağan dışı bir üsluba imza attı. Ardından İstanbul İl Seçim Kurulu, YSK’nın kararını beklemeden İmamoğlu’na mazbatasını verdi.

Mazbatasını alan İmamoğlu’nun ilk icraatı; İBB veri tabanından mahrem bilgilerin kopyalanması için 3 kişinin görevlendirme oldu. Bu yazısının basına yansımasıyla ilgililer mahkemeye başvurarak yürütmeyi durdurma kararı aldılar. Alel acele bu icraat kafalarda soru işareti bıraktı. Acaba Pensilvanya’dan emir mi gelmişti? Sanki yangından mal kaçırır gibi mahrem sırları birilerine ulaştırma gayreti mi var? Neden Yunan basını ve fanatik AB yetkilileri İmamoğlu’nun kazandığına seviniyorlar?

Ankara’da ise Mansur Yavaş’ın, Belediye Encümeni kararlarını kabul etmeyip, tek yetkili kendisinin olduğunu belirtmesi tepkiye yol açtı.

Seçimlerden önce KILIÇDAROĞLU’nun, 5 büyükşehiri alacağını açıklaması, önceden organizeli bir çalışması mıydı? Ayrıca patates ve soğanların çürütüldüğü de yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Maltepe’de İmamoğlu’nun mitingine denk gelen Çubuk Akkuzulu’ya şehit taziyesine katılması bir organize miydi? Alınan bir bilgiye göre köye KILIÇDAROĞLU nun geleceği bildiriliyor. Ancak köyden KILIÇDAROĞLU na, köye gelmesin diye haber gönderiliyor Buna rağmen KILIÇDAROĞLU, cenaze te katılıyor. Nitekim Halk tepkili ve şehitin dayısı dayanamıyor, yumruk atıyor. Şimdi herkes yumruk atanı suçluyor. Dağdaki teröristin suçu yok, teröristlere destek verenlerin suçu yok, acılı dayı yumruk atmış tek suçlu O. Bir lidere yakışan haddini bilmektir. Hem terörist yandaşı partiyi destekle sonra onların şehit ettiği köye taziyeye git. Sonra masum rolü oyna. Bu da yetmiyor birileri halkı sokağa çağırsın. Bunları bütün halk görüyor. Görmek istemeyenler de elbette vardır.

Ülkemizi karıştırmak için çok düşmanlarımız var, ABD ekonomik saldırı için fırsat gözetliyor. Bunlara yalakalık yapan kesim de emir bekliyor. İç ve dış düşmanlarımız beka sorununu ortaya koyuyor. Suriye harabe oldu, sıra Türkiye’ye gelmesine fırsat vermemeliyiz. İstanbul seçimlerinin yenilenmesine ilişkin YSK’nın kararı bekleniyor. Karar seçimin yenilenmesi olursa CHP sokağa dökülecek mi? Ak Parti de bu seçimlerden kendisine gereken dersi çıkaracak mı?

2019 yılı sancılı bir dönem olacak gibi. Halk ve devlet olarak sağ duyulu olmalıyız. Her türlü provokasyonlara karşı hazırlıklı olmalıyız. Huzura, barışa, saygıya toplum olarak muhtacız. Saygılar.

Önceki ve Sonraki Yazılar