Mali Müşavirlerin Mevlidi Ve Kadınlar Günü

 

Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler odası Vefat eden üyeleri ve Üyelerinin geçmişlerinin ruhu için Hz Yunus camisinde 7 Mart günü yatsı namazı sonrası Mevlid-i şerif okuttular.

Mali Müşavirler Odası, “Muhasebe haftası” etkinlikleri çerçevesinde yapılan mevlide; Vergi dairesi başkanı Sayın Cuma SAĞLAM ve vergi dairesi müdürleri ve maliye mensupları ve çok sayıda Mali Müşavir katıldılar.

Mevlid duasını Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammet GEVHER yaptı. Müftü efendinin yaptığı duygusal duaya, Cami cemaatı Amin’lerle karşılık verdi.  

Şehrimizin güzel sesli mevlithanlarının okuduğu, mevlid-i şerif, İlahi ve Kur’anı Kerim tilavetini cami cemaati huşu içinde dinledi.

Camii çıkışında cemaate, taze halka kıvrım tatlıları ikramları yapıldı.

Mevlid sonrasında, SMMM Odası başkanı Arif Şen ve Oda ikinci başkanı Abdullah Kalın mevlide iştirak eden meslektaşlarına ve misafirlere teşekkür ettiler.

İkinci başkan Abdullah Kalın, Mevlid proğramının nasip olursa her yıl yapacaklarını, geleneksel olarak her yıl devam ettireceklerini belirttiler.

Allah kabul etsin diyoruz.

SMMM ODASINDA KADINLAR GÜNÜ PASTASI    

8 Mart dünya kadınlar gününü Mali Müşavirlerde kutladı. 450 üyesinin bulunduğu SMMM Odasının 38 üyesi bayan üyeden oluşuyor. Bu nedenle Bayan mensuplarını Odaya davet ederek günlerini kutladılar, yemek ikramında bulundular. Günün anısına pasta kestiler.

Başkan Arif Şen burada yaptığı konuşmada, “Kadınlar erkeklere emanet edilen kutsal varlıklardır. Peygamberimiz, Cennet anaların ayağı altındadır buyurmuşlar. Bu vesileyle bu günü kutluyor hayırlı olsun diyoruz” dedi.

Üzerinde Odanın ambleminin bulunduğu pastayı, Odanın kıdemli bayan Mali Müşavirlerden Yüksel Boztepe ve Emel Karslıoğlu tarafından alkışlar eşliğinde kestiler.

Bilindiği üzere Dünya Kadınlar günü; 8 Mart 1857 tarihinde Amerika’nın New York kentinde yaşanan elim bir hadise üzerine kutlanmaya başlandı. 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın 129 işçi can vermişti.

Bu günün anısına 1910 yılında  Danimarka’nın Kopenhang kentinde yapılan Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansında, 8 Mart gününün “ Dünya Kadınlar Günü” olarak anılması oybirliğiyle kabul edilmişti.

Kadınlar Gününü bir güne sığdırmak, bir günlüğüne anmak, kadınlarımıza yapılacak en büyük haksızlık olacağını düşünüyoruz. Bu vesileyle Kadınlar Gününü her daim kutluyoruz.

Selam ve sevgilerle

Önceki ve Sonraki Yazılar