Laf değil artık icraat istiyoruz!...

12 Haziran seçimleri bitti. Türkiye’de Ak Parti’ye en çok oyu Kahramanmaraşlı verdi. % 70.3 oy yüzdesi ile Kahramanmaraş birinci oldu.

Artık bundan sonra;

Laf ve mazeret değil, iş ve hizmet istiyoruz…

Açık ve net olarak ifade etmem gerekirse; Kahramanmaraş hizmet almada komşu illerden çok geri durumdadır.

Eğiri oturup, doğru konuşmak gerekirse, bunda bizlerinde payı var. Dostlarımız gücenir, ayıp olur, ya şu müdür arkadaşımız noktasında baktığımız için, sonuçta kaybeden biz olduk.

Hiç bir makam, hiç kimseye babasından miras kalmamıştır.

Çalışmayan, işi savsaklayan, proje üretmeyen, altında görev yapan memurları tayin ve soruşturma şantajı ile tehdit ederek korkutan, başarısız, niteliksiz bürokrat istemiyoruz.

Kahramanmaraş’ta siyasetin şekli değişti.

Bizler milletvekillerini suçluyor, onları günah keçisi ilan ediyoruz. Bu doğru bir yaklaşım değildir.

Bürokrasi proje üretir, siyasiler bu projelere ödenek koydurur, parasını takip ederler.

Ne yazık ki; Kahramanmaraş’ta bileğinin hakkıyla makamlara gelmeyen, hatır ve gönülle bu makamlara oturan insanlar, kentte hizmet edecek projeleri takip edip üretmek yerine başka işlerle uğraştılar.

Tabiri caizse Kahramanmaraş’ta siyasetin çivisi kopmuştu.

Şimdi Milletvekillerinin tamamı bir araya gelerek, bu şehirde yapılacak atamaları konuşmalı ve en geç Ekim ayına kadarda bu atamaları gerçekleştirmelidirler.

Ey siyasiler;

Özel idareye bir genel sekreter hala atanamamış olmasından dolayı siz utanmıyor musunuz?

Kusura bakmayın.

Ben bir Kahramanmaraşlı olarak siyaseten bu beceriksizlikten dolayı çok ama çok utanıyorum.

Ve sizleri de eğer utanmıyorsanız, utanmaya davet ediyorum!....

Şimdi, bundan sonra;

Kahramanmaraş’ı şaha kaldıracak, bu kentin sorunlarını tespit edecek Proje merkezi yada benzeri bir yapılanmaya gidilmelidir.

Kahramanmaraş’ın ilçeler ve köyleri dahil sorunları tespit edilmelidir. Bunun için bütün resmi kurumlar kendi içinde bir çalışma başlatmalı ve oluşturdukları projeler bu proje merkezine teslim edilmelidir.

Teslim edilen projelerin uygulanabilirliği araştırılmalı, üzerinde anlaşılan projeler siyasilere verilmeli ve takibi yapılmalıdır.

Bunun sağlanabilmesi için; yapılması gerekenler vardır. Öncelikle her ay milletvekilleri, bürakratlar, STK’lar Kahramanmaraş’ta basının önünde bir toplantı yapmalıdırlar.

Bu toplantıda sorunlar ve projeler masaya yatırılmalı, kabul edilen projeler kamuoyuna ilan edilerek, bu projelerin takibi yapılmalıdır.

ANKARA’da bu tip kapalı kapılar ardında yapılan toplantılardan sonuç çıkmaz. Nitekim geçen dönemde üç defa yapıldı. Ne sonuç çıktı? Lay lay lom… kendileri çaldılar, kendileri oynadılar….

Biz Kahramanmaraşlılar olarak, milletvekillerinden bireysel başarı istemiyoruz. Milletvekillerinin bencil davranışlar içinde olmasını istemiyoruz.

EKİP RUHU  içinde çalışmalarını istiyoruz.

Burada hepimize görev düşüyor.

Ben bir gazeteci olarak iktidarı uyarmayı, yapılamayan hizmetleri gündeme getirmeyi bir görev sayıyorum.

Seçimler bitti.

Dün geride kalmıştır.

Yarınlara bakacağız.

Ve yarınlar için Ak Parti iktidarından, milletvekillerimizden ve Sayın Başbakanımızdan bizim için verilen sözleri tutmaya vaad ettikleri hizmetleri almak istiyoruz.

Bu duygular içinde, milletvekili seçilerek bizleri temsil edecek olan;

Prof.Dr. Mehmet Sağlam, Nevzat Pakdil, Mahir Ünal, Dr. Ramazan Yıldırımoğlu, Sevde Bayazıt kaçar, Dr. Sıtkı Güvenç, Mesut Dedeoğlu ve Durdu Özbolat’a başarılar diliyorum.

Umuyorum ki, iktidarı ve muhalefeti bir araya gelerek birlik olup Kahramanmaraş’a hizmet etmek için ellerinden gelen gayreti gösterirler.

Göstermelerini bekliyoruz…

Önceki ve Sonraki Yazılar