Kuzey ilçelerindeki adaylık yarışı

Bir önceki yazımda kuzey ilçelerine ait gözlemlerimi, düşüncelerimi ifade ederken, maksadını aşacak anlam ve mana yüklemeleri ortaya çıkmış, okurlarımız konuyu değerlendirirken benim yeniden Avni Doğan beyi vekil seçtirme özlemi içinde olduğum yönünde yorumlar dile getirilmiştir.

Öncelikle Sayın Doğan ile bizim aramız hiç barışık olmamıştır. Ancak Kurt puslu havayı sever. Şu anda benim gözlemlediğim bu puslu hava devam ederse, bunca aday adayı bolluğu arasında yeniden Avni Doğan’ın sıyrılacağı yönündeki endişemdir.

Yazım iyi okunduğunda son bölümlerine doğru bunun bir düşünce olduğu, ufuk turu yapıldığı ve temennimin bu yönde cereyan etmemesidir.

Yazılan yorumlara da baktığımızda Gazi Dedeler beyin yorumu  bana akılcı geldi ve bu açıklamayı o yorumdan esinlenerek yazma gereği duydum. Bu benim düşüncelerim. Aceleye getirilmiştir. Daha aday adaylığı başvuruları yapılmadan yazılmıştır.

Kuzey ilçelerimizde çok donanımlı ve milletvekilliğini layık-ı veçhile yapacak yüzlerce değerli insan vardır. Ve bu işi adam gibi yapmak isteyenlere de bir sözümüz yoktur. Fakat bunu reklam için gören ve bunda da gazetecileri kullanan insanların sayıca çokluğu, bu işi hakkıyla yapacak olan adayların çıkmasını engellediğini düşünüyorum.

Her seçim döneminde ortaya çıkan sadece bu işin lafını seven insanlara da bu kadar müsamaha gösterilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Yazımda birçok dostlarımın alındığını, kahırlandığını öğrenmiş bulunuyorum. Art niyet olmaksızın kaleme aldığım bu yazımdan rahatsızlık duyan bütün dostlarımı, aday adaylarını beni affetmelerini istiyorum. Bizim de kaygımız bu güzel kente iyi adayların ortaya çıkarak şehrimize hizmet etmelerini sağlamaktır. Bundan başka kaygımız ve tasamız yoktur.

Bundan sonra yazılarımı kaleme alırken biraz daha dikkat ederek, seçici olmaya gayret göstereceğim.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan Milletvekili seçimlerinin ülkemize ve kentimize hayır ve huzur getirmesini diliyorum.

Sevgiyle kalınız!...

Önceki ve Sonraki Yazılar