KİMSESİZLERİN ÇIĞLIĞINI DUYMALIYIZ!..

Aile bir toplumun her şeyidir. Toplumları var eden, ayakta tutan, millet olma şuurunu sürekli uyanık tutan kurum ailedir.

Kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Selma Kavaf hanım efendi bu bölgeyi iyi tanıyan birisidir. Eşinin Kahramanmaraşlı olmasının yanı sıra Elbistan ilçemizde uzun yıllar kalması, bu bölgeyi, bu bölgenin insanlarını tanıması güzel bir şey.

Siyasete girdiği ilk günden bu yana Kahramanmaraş’ı ihmal etmedi. Kahramanmaraş’ı unutmadı. Kahramanmaraşlılar ise bu değerli Bakanımıza Kahramanmaraşlı olarak sahip çıkmaktalar, saygı duymaktalar, muhabbet beslemektedirler.

Beşeri ilişkilerde vefalı olduğunu Elbistan ilçemize yapacağı gezi ile ispatlayan değerli Bakanımıza Elbistanlılar en yüksek düzeyde misafirliklerini göstereceklerini çok iyi biliyorum.

Kahramanmaraş merkez için ise demeye gerek yok.

En yüksek düzeyde misafir edilecektir. Dolu dolu bir proğram bakanımızı bekliyor.

Sanırım Bakanımız Kahramanmaraş Merkez ve Elbistan ilçemiz için mutlaka sürpriz bir iki yatırımın müjdesini de verecektir.

Kimsesizlerin sesi olmak, onların çığlığını duymak, onların yaralarına merhem olmak duyarlılık isteyen bir davranış biçimidir.

Değerli Bakanımızın çocuk yuvası, huzurevi, çocuk yurdu gibi kurumları gezerken görüntü alınmasının yasaklanması bu duyarlılıktan kaynaklandığını düşünüyorum.

En kalbi duygularımızla değerli Bakanımıza Kahramanmaraş’a hoş geldiniz diyor, bu duyarlılığından dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar