Iyi ki, Türk Ordusu var!

 

Bunca yıl yabancılara ?Türk Ordusunun Türk milleti için anlamını anlatamadık?. Daha dogrusu, yabancılar Avrupalılar çok iyi anladılar da, AB şimdi bunun için Orduyu etkisiz hale getirmek istiyor! AB, Türk Ordusunun kışlalarında, kendilerine hizmet etmek için, emir bekleyecek ve kendi çıkarları için ateşe sürecekleri ?lejyonerler? olmasını isterler! 

 

Amerikalılar

Amerikalılar, Türk askerini Kore Savaşında yakından tanıdılar. Kunuri"de ricat etmekte olan ABD birliklerinin ricatını Mehmetçik, canı pahasına korudu; General McArthur onlara ?kahramanların kahramanı? (Brave of the Brave) dedi! Ben Kore"de, General Ridgeway"in, bizim Tugay Komutanı Tümgeneral Namık Argüç"e ?Bizim cenahlarımızı Türk Tugayına emanet etmek isterim? dedigini, kendi agzından duydum ve ben tercüme ettim!

Amerikalılar, şimdi, bunun içindir ki Afganistan"daki, Lübnan"daki vb.. çıkarlarını ve olası Iran"la savaşta, Türk Ordusuna emanetten öte ?ihale? etmek istiyorlar... Ve maalesef, onlar için de TSK, kolay harcanabilir ?top yemi?!

 

Türk Ordusu başka!

Türk Ordusu, yapısı ve gelenekleriyle, millet indindeki saygınlıgıyla, başka hiçbir ülkeye nasip olmayan bir ?millet? ordusu. Türkler de, bir ?Ordu Millet?... Hamaset yapmıyorum; bugüne kadar ve kendi benligimde, Türk halkının büyük çogunlugunun, iliklerimize işlemiş bir gerçegini ifade ediyorum. Bunlar böyle oldugu içindir ki, yabancılar Avrupalılar, Amerikalılar bu ?aslanı? ehlileştirmek isterler.

Ve Türk Ordusu böyle bir ordu oldugu içindir ki ona, ülkeyi dış düşmanlara karşı savunmakla birlikte TC"yi, temel ilkelerini, iç düşmanlara karşı da savunmak ve kollamak yasal-Anayasal görevi verilmiştir! Bu böyle iken içimizdeki gafiller de bu görevi engellemek isterler. Harp Okullarının Imam Hatip mezunlarına açılmasından, YAş kararlarının sivil yargıya tabi olmasına, vicdani ret denilen vicdansızlıgın, ahlaksızlıgın meşrulaştırılmasına kadar!

Siz bu Iktidar mensuplarının, zaman zaman TSK"ya övgüler düzmelerine bakmayım; Türk Ordusu, onlar için de ?kontrol altına alınması gereken bir öcüdür?! Ancak buna şimdilik, güçleri yetmiyor! Fakat Anayasa Mahkemesinin, ?kapatmama? kararından sonra, palazlanınca, bu konuda ne yapacaklarını ve muhtemelen ?sivil? Anayasa"ya ne gibi  hükümler konacagını görecegiz.

 

Ilker Başbug geliyor

Ama burada, çetin bir cevize, yeni Genelkurmay Başkanı Orgeneral Ilker Başbug"a çarpacakları muhakkak! Ingiliz Sunday Times gazetesi ?Başbug"un hükümete tesir etmede daha etkin olması bekleniyor? diyor... ?Eger (Erdogan) fazla uzaga gitmeye çalışıyorsa, AB onaylamazsa da, Başbug ve askerlerin, silahlı kuvvetlerin geçmişte yaptıgı gibi agır bir biçimde cezalandıracagı konusunda kuşku yok?... Bu yorum benim degil, Ingiliz gazetesinin!

 

Nitelik düzeyi

Türk Ordusu yukarda saydıgım geleneksel sebeplerden başka, subayların ve astsubayların nitelikleri, bilgileri ve egitimleri bakımından da, dünyadaki en üstün -nev"i kendisine özgü- bir Ordudur. Subaylar ve astsubaylar, lisans, yüksek lisans seviyesinde, çok sıkı egitim görürler... Hepsi, en az bir yabancı dil bilir! Ve en önemlisi, ?Atatürkçülükle? aşılanırlar! ...

Teşpihte hata olmaz; Generallerimiz, subay ve astsubaylarımız, çogu milletvekillerinden daha bilgilidirler ve üstelik Atatürkçüdürler! Ve açık söyleyeyim; Türk ordusunun subay ve astsubaylarını, onlara degişmem! . Türkiye Cumhuriyeti, son tahlilde, onların yüzüsuyu hürmetine ayakta durdu ve duracak... AB"nin inayetiyle degil!

 Bunun için de, bazı milletvekilleri -hatta çogunluk-  ?demokrasi tramvayı? ile TC"yi yok etmeye çalışırken, ?sadaka kabul etmeyen milletimiz?, Türk Ordusuna güveniyor ve güvenmekte devam edecek.

Çok güç bir dönemde görev yapan Orgeneral Yaşar Büyükanıt"a sevgilerimi, saygılarımı arz ederim, emekli olan general, subay ve astsubaylara, saglıklı hayatlar, yeni Komuta Kademesine dönemde başarılar dilerim...

Daha badireli olacagı muhakkak bir dönemde onlara çok görev düşecek.  Ve bu göreve mani olmak için, Ordu üzerinde çok alçakça oyunlar oynanacak, arasına nifaklar sokulmasına çalışılacak.

Önümüzde ?30 Agustos?, Türk Ordusunun milletin makûs talihini yendigi gün var... Iman tazelemek zamanıdır... Iyi ki Türk Ordusu var! (Yeni Çag Gazetesi)

Önceki ve Sonraki Yazılar