Abdulbaki GÜNIŞIĞI

Abdulbaki GÜNIŞIĞI

İstemezükçüler Ve Bölücülük

 

Haberleri şöyle böyle seyreden herkes azınlık bir güruhun memleket için yapılan her iyi işi protesto ettiğini ve bunu yaparken de yanına masum insanları aldığını görmüştür. Bazı insanlar ekoloji ile ideolojinin karıştırıldığını bilerek, büyük bir çoğunluk ise ekolojiyi önemsediği için oynanan bu oyuna dahil olduğunun farkında değildir.

En son bu oyun  trakların (Türklerin) adını hala taşıyan trakyamızın güzide bir beldesinde sahnelendi. Longoz ormanlarının yanına yapılacak termik santrali istemezük yaygarasını dinledik. Termik santral yapılmasın, fakat elektriklerimiz kesilirse de sizin canınıza okuruz diyenlerin yaygarasını aziz millet seyretti. Bu her şeyi hükümete muhalefet olarak kullanma gayretinde olan istemezükçüler aziz milletin bekası ve kalkınması gibi bir derde sahip olmadıklarından ve tuzları daima kuru olduğundan ve daha açıkcası kendilerine bu melun işler için kaynak aktaranlara teşne olduklarından daima aziz milletin ihtiyaçlarının tersini ve aziz memleketin kalkınmasına sebeb olacak bütün yatırımlara bir kulp bulur ve elinden geldiği kadar bu yatımımı engellemeğe gayret ederler.

Bu engellerden biriside nükleer santraller için yapılır bıkmadan ve usanmadan. Dünyada etrafındaki bütün devletlerde nükleer santralar olup kendisinde olmayan tak garip memleket bizimkisidir. Sebebi her türlü gelişmeyi bu millete layık görmeyen ve aziz milletin kalkınmasını içine sindiremeyen kanı bozuklar sebebi iledir. Kanı bozuklar diyorum çünkü bu insanları dağların başına yığanlar üç beş çakaldan başkası değildir. Bu çakallarında Türk kanı taşımadığı, Türk milletinin lehine hiç bir işe izin vermemeleri ile ortaya çıkmaktadır. Demek ki herkes kanının gereğini yerine getiriyor.

   Cep telefonları içinde aynı grup yıllarca milleti ifsad ederek cep telefonu santralarına kanser yapıyor diyerek karşı çıktılar ve bir kısım milleti de yanlarına alarak baz istasyonu avcılığı yaptılar. Zan edersiniz ki bu baz istasyonları olmadan bu cep telefonları çalışabilir veya daha uzağa koyarsanız zararı daha az olabilir. Aslında mesele bu baz istasyonlarının millete verdiği zarar değil bir şeylere karşı çıksınlar, bir şeyleri bahane ederek milleti huzursuz etsinler ve bir şeyler sahibi olup kalkınmakta olan milleti ne kadar geri bırakabilirler ise bıraksınlardır. Bu güruhun bölücülükle de iç içe olduğunu protestolara katılan masum çoğunluğun bilmediğinin de farkındayız. Bu güruh aziz Türk milletinin kanına ve canına kast edecek her işin içindedir ve kurucusudur.

Bölücülüğün artmasında, bu kadar kanımızın akmasında bu güruhun (istanbula köprü istemezük takımı) çok ama çok dehli vardır. Bu günlerde hükümetin üstlendiği açılım tiyatrosu ( bu işte hükümetin kargaları klavuz almasının rolü büyüktür.) nasıl rayından çıkarılıp bölücülüğün mesnedi haline getiriliyor ise o günlerde bu işleri kotarmak istemüzükçülerin işi idi. Bu günde hükümetin belki samimi olarak yapmak istediği bazı işlerin akameti uğramasında bu insanların katkısı muhakkak vardır. Yoksa bu güruhun ne ormanlar ne su ve nede hava umurunda değildir.

   Hem bölücülük ve güya milliyetçilik yapıp görünüp her türlü gelişmeyi sekteye uğratmak için iç ve dış bütün mihraklar ile işbirliğine girmeye hazır bu güruha layık olduğu şekli ile cevap verme zamanı gelmedimi? Hükümetten ve bütün yetkililerden istirhamımız bu insanların çok titiz bir şekilde izlenip, tesbit edilip listesinin çıkarılması. Yapılan bütün istemezük eylemlerinde daima hazır bulunan azılı propagandacıların ve bu insanlara ideolojik olarak destek verip  bilip bilmeden her bozgunculuğa teşne olan güruhla beraber bu insanların karşı çıktıkları bütün yatırımlardan elde edilen ne ise onlardan mahrum edilmelerini teklif ediyorum. Misal vermek gerekir ise. Baz istasyonuna karşı çıkanların cep telefon kullanmalarına izin verilmemesi. Nükleer santraller ve termik santralarla ve hatta dünyanın en temiz enerjisinin elde edildiği güneş ve rüzgar santralarına karşı çıkanlarında elektrik kullanmasına izin verilmemesini istirham ediyorum. Bakalım ne yapacaklar. Öyle değilmi sayın okuyucularım. Madem enerji üretimine karşısınız o zaman başkalarının arazisinde üretilen ve sizce bütün zararlarına katlanan insanlar dururken sizin gibi açıkgözlere neden enerji verilsin ki. Vanda elektrik üreteceksin, fırtına vadisinde santral yaptırmayız diyenler kullanacak. Evinin damında baz istasyonu bulundurana karşı çıkacaksın o zaman bu istasyondan faydalanmayacaksın. Acilen bu gibi artık sinirlerimizi bozmağa başlayan çığırtkanların sırtımızdan beslenmelerine izin verilmemesinin zamanı gelmedimi? Her neye karşı çıkıyorlar ise , külfetlerine katılmadıkları hiç bir nimetten faydalanmalarına izin verilmemesi gerekmezmi?

     İşin birde bölücülük kısmı var ki daha can yakıcı. Bu adamlar aziz milletin beynine halklara özgürlük cümlesi ile ayrılığı soktular ve şimdi dağlarda gezen eşkıyayı da yıllarca solculuk adı altında sahiplendiler. Bu gün milliyetçi geçinen eskinin bütün solcu militanları hala açık açık bölücülük yapmaktadırlar ve istemezük ekibide bu insanlardan müteşekkildir. Hükümetimizin yukarıda saydığım işleri yapması halinde bunun bütün dünyaya örnek olacağını tahmin ediyorum. Tıpkı Kanada nın, yüzüne maske takarak onun bunun canını yakanlara on yıl hapis cezası vereceğinin kararını alması gibi. İşte bize güzel bir örnek. Vesselam.

Önceki ve Sonraki Yazılar