Nurettin Abacıoglu

Nurettin Abacıoglu

İŞTE TANITIM, İŞTE REKLAM, İŞTE SPOR…

Architon WORLD OFFSHORE CHAMPIYONSHİP KAHRAMANMARAŞ GRAND PRİX

Reklamcılar hep şunu söyler: “Reklamın iyisi kötüsü olmaz, önemli olan tanıtmayı başarmaktır.”

Architon Dünya Offshore Türkiye Bölümü  5. 6. Ayak Yarişmaları Kahramanmaraş Menzelet  Baraj Gölünde 5- 6 Haziranda Yapılacaktır.. Türkçe Açılımı: Dünya Motorlu Su Sporları Yarışmaları  

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Mehmet Balduk’u ve yönetim kurulunu bu yarışmayı Maraş’a getirdiği için tebrik ediyorum. Sanırım bunu kişisel dostlukları ile sağlamıştır.  

Maraş’ın Mehmet Balduk gibi vizyon sahibi, klasik mantalitenin dışında, zihinsel farklılıkları ortaya koyabilen, entelektüel düşünceye sahip insanlara ihtiyacı var…!!!  Şehrimizde bu tür insanlar çoğalmalı.  Bunların fikirlerine değer verilmeli. Önlerine taş konmamalı. Hasetlik yapılmamalı. Zira  şehre vizyon katacak ve şehrin önünü açacak  olanlar bu tür insanlardır.…!!!

Sponsor olan Maraş’ın güzide firmaları; Kipaş Holding, İskur A.Ş. Mem Tekstil, Erdem Tekstil, Marteks, Ford Kemak ve Mado yu bu katkılarından dolayı bir Maraşlı olarak tebrik ediyorum. Bunların arasında Matesa niye yok?

Tanıtıma katkı sağlayan faktörlerden biride spor yarışmalarıdır. Spor deyince Türkiye’de futbol akla gelir. Oysa sporun çeşitleri çoktur. Bu spor dalı da çok bildik değildir. Öğrenmenin hiçte zararı yoktur. Her sporun kendine has özellikleri vardır. Buda futbol gibi seyir zevki olan  bir spordur.

 KAHRAMANMARAŞIN GELECEĞİ ADINA İYİ BİR PROJE VE İYİ BİR BAŞLANGIÇTIR. Hayırlı ve uğurlu olsun. Umarım bu bir başlangıç olur. Arkasındanda YELKEN sporları başlar. Maraş’ın elinde su sporlarını yapacak imkanları, barajları var. Bu Maraş’a Allah’ın lütfudur. Bu barajların kıymetini bilmek gerekir. Faydalanmak gerekir. İnşallah seyir türbinleri yapılmıştır.

 ÖNERİ: Su sporları ile ilgili  her yıl çeşitli turnuvalar düzenlemek gerekir. Bu hususta BEDEN TERBİYESİNDEN yardım talep edilmelidir. Derhal SU SPORLARI VE  YELKEN FEDERASYONU ile temasa geçilmeli, başkan ve yönetim kurulu üyeleri yarışmayı izlemek üzere Maraş’a davet edilmelidir. Bundan sonra YAPILACAK YARIŞMALARA RESMİ HÜVİYET KAZANDIRILMALIDIR. Anlaşma yapılmalıdır.

Halka iyi duyurulursa katılım çok olur. Yapılan duyurulara ilaveten katkı olsun diye sponsorlara hatırlatmak istediğim  bir husus var. Oda şu:  bu yarışmaların yapıldığı yerlerde yarış motorları römorkların üzerinde şehrin içinde gezdiriliyor. böylelikle halka hem tanıtılıyor. Hem de halkı yarışmaya çekiyor. Kocaeli’nde ki yarışmada böyle yapılmıştı.

 

 Bu gösteriler bir defaya mahsus  yapıldıktan sonra unutulacaksa reklam amacına ulaşamaz. Zihinlerde iz bırakana kadar her sene düzenlenmelidir. İnsanlar şunu söyleyecek duruma gelmelidir. “KAHRAMANMARAŞ’TA YAPILACAK SU SPORLARI YARIŞMASINA GİDELİM”…Tabi ki bu arada konaklama sorununu da halletmek gerekir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum