HAYIR’DA YARIŞMAK VE BİR VAKFIMIZ!...

KAHRAMANMARAŞ’ta sosyal yardımlaşma için olumsuzluk anlamında söyleyecek hiçbir söz bulamıyorum.

Tanışma imkanı bulamadığım ancak yazdığım yazılar ve ortaya koyduğum habercilik ilkelerim ve duruşumla duasını aldığım, ancak adını burada yazmayı uygun bulmadığım değerli bir hocamızın başlattığı bir sosyal yardımlaşma hamlesi artarak devam ediyor.

DÜN tek başına iş adamlarımızın, Sanayicilerimizin, esnafımızın, hali vakti yerinde olan eşrafımızın sosyal yardımlaşma adına onlara bu güzellikleri anlatarak, insanlarımızı bu yöne sevk eden bu değerli hocamızı anmadan, hocamıza teşekkür etmeden bu yazıya başlayamazdım.

BUGÜN Kahramanmaraşlının hayır ve hasanette, sosyal barışın tesisi adına sosyal dayanışmanın en güzel örneklerini hayata kazandırılmasının kabul ve takdiri Saçaklızade Vakfına Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından verilen Üstün Hizmet Ödülüdür.

Geçtiğimiz gün bu vakıf tarafından işletilen Gıda Bankası adı verilen yerde küçük ama mütevazi bir toplantıya katıldık.

Vakıf Başkanı Ali Demirdöğen hocamızın ifadesinde de anlamını bulan bu ödül bütün Kahramanmaraşlılara verilmiştir.

ÇÜNKÜ bu vakfın hizmetlerini yapabilmesi için maddi desteğe ihtiyaç vardır. Ve bu maddi destek Kahramanmaraşlı hayırseverlerden sağlanıyor.

Bu kentin bir ferdi olarak, bu kentte yaşayan bir birey olarak kendi adıma bu hizmetlerden gurur duydum, mutlu oldum.

Vakfın çalışmalarını, hizmetlerini herkes bizden daha iyi biliyor, bunları yazacak değilim.

Önemli olan vakfın artık kurumsal bir kimliğe dönüşmesidir. Önemli olan Vakfın hedefine ulaşma yönündeki sağlamlığıdır.

ALLAH her insana hayır yapmayı nasip etsin, hayırda yarıştırsın. Yakında idrak edeceğimiz Ramazan ayında her yoksul haneye hayırseverlerin yaptığı hayır sayesinde sıcak yemekler gidecek, yardım kumanyaları dağıtılacaktır.

Bu ödülün kazanılmasında emeği geçenleri, vakfın yaşaması için maddi ve manevi destek verenleri, hayırseverleri en kalbi duygularla teşekkür ederken, hayırlarının amacına ulaşmasını ve Allah katında kabul edilmesini diliyorum.

Bu arada Abdulhamit Han Camii imamlığına atanan vakfın değerli gönül adamı Ömer Faruk Şirikçi hocamıza da yeni görevinde başarılar diliyorum.

KİMLİK GAZETESİ NİCE MUTLU YILLARA

Kahramanmaraş’ta haftalık olarak yayımlanan ve her hafta kent gündemine damgasını vuran Mehmet Fiskeci tarafından çıkartılan Kimlik gazetesi 3. Yayın yılını geride bıraktı.

Bunun anısına 2 Ağustos 2010 tarihinde 3. Yıl kutlama gecesi tertip ediliyor.

Kahramanmaraş’ın gelişmesinde katkı yapan değerli Kimlik gazetesi yazı ailesine Sayın Fiskeci’nin şahsında kutluyor, nice yıllara diyorum.

Nice yıllara Kimlik gazetesi!..

Önceki ve Sonraki Yazılar