HAYDI HAYIRLISI

Geçmiş dönemlerde ki seçimlerle kıyaslayacak olursak eger bu defa her ne hikmetse horozlar erken ötmeye başladı. Hani derler ya erken öten horozun başını keserler. Bu defa başkan olma hevesi, koltuk sevdası ve heyecanı erken başladı. Dayan dayanabilirsen daha var tam dört ay. Ayrıca adaylarımızın seçmenlerine neler vaat edecegini de daha şimdiden merak etmiyor degiliz.

 

Siyasi kulislerden sızan bilgilere göre siyasi partilerimizden tam olarak resmi bir açıklama yapılmadı ise de aday adayları isimleri hemen hemen netleşti. Iktidar partisinde sıkıntı yok mevcut belediye başkanı Baki Tezcan Ak Partiden tekrar aday gösteriliyor. Burada ki gözüken tek sıkıntı il genel meclis üyeligi aday adaylıgında yaşanacak gibi, il genel meclis üyeligi için daha şimdiden 15 isim zikrediliyor.

 

Ana muhalefet partisi CHPde ise Ibrahim Sedefoglu ismi hemen hemen netleşmiş görünüyor. MHPde ise durum iki aday adayı sıkıntısı sonlandırılmış gibi, burada artık Ahmet Rüzgar ismi netleşmiş. En sürpriz gelişme ise Demokrat partide olacak gibi, buradan da Ali Çatalbaş ismi konuşulmaya başlandı.

 

Siyasetin olmazsa olmazı Saadet partisinde ise daha önce ilçe başkanı Nebi Kürtülün aday adayıyım demesine ragmen derin bir sessizlige gömülmesi kafalarda soru işareti bırakıyor.

Sanırım buradanda er ya da geç genel merkez baskısı ile bir isim belirlenecek.

 

Netice olarak yukarıda isimlerini zikrettigimiz aday adayları hanelerindeki siyasi partilerimizden belediye başkan adayı olacakları hemen hemen bir yaklaşık sonuç itibarı ile aday. Takım elbiseler giyildi, kravatlar takıldı görücüye çıkıldı. Görünen köy kılavuz istemez bu günlerde mahallelerimizde öten horozların sesi dahi tatlı bir musiki gibi geliyor aday adaylarımıza.

 

Bizde bu konuda kamuoyundan aldıgımız izlenimlerimizi buradan yorumlayarak sizlerle paylaşacagız. Belediye başkan adaylarımızın profillerini, çalışmalarını izleyecek ortaya koyacakları projelerinin uygulanabilir olup olmadıgı ve vaatleri noktasında görüş ve düşüncelerimizi sizlere aktarmaya çalışacagız.

Önceki ve Sonraki Yazılar