HANİ DAVAYA İTİRAZ ETMEMİŞTİNİZ?

Birkaç ay önceydi, her iki belde ile ilgili verilen yürütmeyi durdurma kararı ile ilgili görüşlerini sormuştum Belediye Başkanımız sayın Mustafa Poyraz’a.

Sayın Poyraz; -“ usulen itiraz edeceğiz!” demişti.

Sayın Poyraz ile görüşmemde benim edindiğim izlenim “usulen” itiraz yönündeydi.

Hukuken Kahramanmaraş Belediyesi itiraz etti. Ederken de ısrarcı olmadı.

Çünkü Sayın Poyraz’ın bundan sonraki açıklamalarında hiç bu konunun üzerinde durduğuna dair ne bir açıklamasını ne de bir sözünü duydum.

Bu arada Kahramanmaraş’ın değişmeyen milletvekili Sayın Avni Doğan’ın incilerini pardon siyasi söylemlerini her vatandaşın duyduğu gibi bizde duyduk.

O meşhur fişleme- şişleme konuşmasını yaptığında bir konuya daha açıklama getirmişti.

Neydi o.

Şöyle hafızalarımızı tazeleyelim isterseniz.

“Biz Kahramanmaraş’taki bu belde seçimleri ile ilgili itiraz etmedik. Biz hükümetiz. İsteseydik itiraz ederdik. Neden itiraz etmedik, halk istemediği için…!”

Vekilimiz Sayın Avni Doğan keyfe gelmiş, böyle konuşmuştu. Sayın vekilimizin Kahramanmaraş Belediyesinin itiraz başvurusundan haberi bile yoktu. Olsa ne yazardı. Nasıl olsa dava en az iki yıl sürerdi.

Tesadüfe bakın ki; belki de Sayın Doğ’an bunları konuştuğu günlerde Yargı kararını vermişti bile.

Bu kentin havasını teneffüs eden bir birey olarak Kahramanmaraş’ın Büyükşehir olması için bizlerde can siper hane çalışıyoruz.

Gazeteci arkadaşım Mustafa Şirin kanal46’da ki bu günkü köşe yazısında bu konu ile ilgili iyi bir değerlendirme yazısı yazmış. Hoşuma gitti. Kalemine sağlık.

Karacasu ve Kavlaklı Beldelerinin anakent yani merkez Belediye sınırlarına dahil edilmesi, kentin planlı imar ve sağlıklı yapılaşması açısından önemlidir.

Meseleye bu yaklaşımı gösterdiğimizde doğal olarak bu iptal kararına sevinmemiz gerekiyordu.

Seçime giren adaylar, seçimlerin durdurulmasına yönelik alınan bu karar ile ilgili tepkisel manada açıklamalar yaptılar.

Adayların bu tepkilerine hak veriyorum.

Çünkü adaylar onca para harcadılar, emek verdiler.

Şimdi bu adayların harcadıkları paralarına ne olacak?

Evet… bundan sonra ne olur bilinmez ama, iyi de bir sınav verilmediği ortada.

Ne yapalım.

Vatana millete hayırlı olsun!...

Önceki ve Sonraki Yazılar