Gül Ayşe Yetmez

Gül Ayşe Yetmez

Hafta Sonu Notları

Kent Konseyi, olağan genel kurulu tamamlandı. Beklediğimiz sonuç. Zeynep Arıkan’a bol başarı ve çok proje beklenti dileklerimizi  sunarız. Bu arada demokrasinin güzel bir örneğini sergileyen diğer adaylara teşekkürü bir borç biliriz. Kent Konseyleri belediye muhalifi olmalıdır görüşüne kısmen katılsam da varlıklarını sürdürebilmek için yerel yönetimlere muhtaçlıklarını unutmamak gerekiyor.

Rıfat Hisarcıklıoğlu. Şehre bundan önceki gelişinde tanışmıştık. Benim hayatımın dönüm noktalarından birini yaşadığım o gün, arabamın o günlerde sönemeyen kırmızı yakıt göstergesine az daha dayan diye yalvararak Ticaret Sanayi Odasına doğru gidiyordum. Sonra başkanın girişimcilik ama özellikle kadın girişimciliği sözlerini duydum. Her ne kadar Anadolu gerçeğinden az uzak söylemler olsa da elimdeki diplomanın değerini bileceğime, hem aile hem iş kadını olacağıma kendi kendime söz verdim. Bugün bir iş yerim ve birlikte çalıştığım arkadaşlarım var. Her gün gelişiyoruz, büyüyoruz. Bölgedeki danışman ofislerden bir kaçıyız. Hatta büyük firmalara kafa tuttuğumuz bile oluyor.Mutlu muyuz.  Evet. Umutlu muyuz. Çok.

Bu sefer ki programa şehir dışında olduğum için katılamadım. Ama yerel haber sitelerinden okuduğuma göre sevgili başkan yine işinin hakkını vermiş. Kadın girişimciliği için gerekli örnekleri de vererek hem cinslerimi onure etmiş. Ben mutlaka dinleyip etkilenerek yeni yeni girişimcilerin ortaya çıkacağına eminim.

Başbakanımızın acısı büyük. Annesi için ağladığını izledik içimiz burkularak. Hala hayatta iken gittim annemle bir gün geçirdim. Anneler zamansız ölmesin. Anneler hiç ölmesin. Anneler yaşarken de ölmesin.

Kayabaşı mahallesinin Haydarlıya çıkılan köşesine şipşirin bir park yapılmış. Öyle ki inip oturmak geldi içimizden. Kız kardeşim ve benim az çok çocukluğumuzun geçtiği o yerlere kentsel dönüşüm adına bir şeyler yapılabilse inanın evini ilk taşıyanlardan olurdum.

Okullar açıldı. biz de kentimizde ne çok dershane olduğunu bir kez daha fark ettik. Allah bize o dershanelerin yabancı dil ve meslek eğitimi için kullanıldığı günleri gösterir işallah.

Şehir içi peysajında kullanılan kırmızı güllerin güzelliği gözünüzden kaçmasın lütfen.

Ünlü pastanelerimizin bahçe mekanları tam Akdenizli. Kış yüzünü göstermeden mutlaka en az bir kahve içimlik birine gidin.

Son olarak Meksa Vakfı nihayet Kahramanmaraş’ta faaliyetlerine başlıyor. Yarın görüşmek üzere..

Önceki ve Sonraki Yazılar